Софийският апелативен съд гледа мярката за неотклонение на Благомир Коцев 16.10 | 16:30
Това е шестият опит на кмета на Варна да излезе от ареста.

Софийският апелативен съд гледа мярката за неотклонение на Благомир Коцев. Това е шестият опит на кмета на Варна да излезе от ареста.
Досега пет пъти различни състави на Градския и Апелативния съд отсъждаха, че Коцев, в качеството му на кмет, може да повлияе на свидетели, и затова го оставяха в ареста. Обвиняемият е задържан от 8 юли насам.
На заседанието миналия петък, първата инстанция реши, че кметът няма опасност да се укрие, но може да извърши ново престъпление, ако е на свобода. До момента прокуратурата не е поискала отстраняването на Коцев от длъжност.
Днешното заседание започна с искане от защитата на Коцев за отвод на съдия Костова, тъй като е била част от закрития с гласовете на ПП-ДБ Специализиран съд, както и на прокурор Близнаков, заради твърдения, че свидетелят по делото Деян Иванов е бил каран да се откаже от показанията си. Съдът отхвърли и двете искания като неоснователни. Отказан беше и разпитът на Асен Василев, поискан от защитата. Именно това провокира появата му в съдебната палата, където той остро коментира случващото се.
"Това, което видяхме днес, е поредно потъпкване на правосъдието", категорично заяви Василев.
Той обясни, че целият казус се базира на показанията на един-единствен свидетел, чиято достоверност постави под съмнение.
"Знаете, че Благомир Коцев е задържан вече над три месеца по думите на една доказана крадла. Агенция за държавна финансова инспекция има доклад, който е направен още по времето на правителство ГЕРБ 3, който уличава нейната фирма в над 500 000 лева откраднати средства от българските студенти и тяхната храна", коментира Василев.
Според Асен Василев неговото име е било използвано като претекст делото да бъде преместено от Варна в София.
"Тази крадла е казала, че има неизвестен депутат, след което е намесила моето име. Заради този факт делото се гледа в София, със софийска прокуратура и софийски съд, където могат да се нагласят състави, а не във Варна, където му е мястото", добавя той.
На последното заседание на съда беше разпитан нов свидетел, който твърди, че от екипа на Коцев са му поискали подкуп заради инвестиции в града.
Водещи
-
Голяма част от българите не се интересуват от разхищението на храна, сочат данните от проучване на Европейската комисия
От Българската хранителна банка отчитат тенденция на нарастване на количествата спасена храна,...
21.10 | 17:59
-
Прокурорите: Нападението над магистрат е брутален удар срещу държавността
В официална позиция, разпространена след инцидента, организацията заявява, че случаят е...
21.10 | 17:40
-
Таксите в системата на образованието вече и в евро
Съгласно приетия от Народното събрание Закон за професионалното образование и обучение за...
21.10 | 17:20
-
България застарява: 1.5 милиона души са вече над 65 години
В края на 2024 година хората на 65 и повече навършени години са 1 544 245, или 24% от...
21.10 | 16:45
Най-четени
-
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкциониран за корупция по "Магнитски" политик да ги уведоми дали ще ги има
"Държавата не е детска игра с колички"
21.10 | 13:30
-
Над 40 компании са заявили интерес за изграждането на Терминал 3 и модернизацията на Терминал 2 на летище „Васил Левски“
Това включва нови зони за пристигащи и заминаващи пътници, централизиран пункт за проверка...
21.10 | 15:30