Социалистите официално поискаха отрязване на депутатската ваканция 21.06 | 15:03
Готови сме да работим и през лятото, парламентът е длъжен да решава проблеми, казват от БСП
Социалистите официално поискаха лятната почивка на Народното събрание да бъде отменена за тази година. БСП внесе в деловодството на парламента предложението си депутатите да нямат лятна ваканция и да работят през целия месец август, предаде БГНЕС. Предложението на левицата е мотивирано от желанието да бъдат приети всички законопроекти, които целят решаването на проблемите на хората с увреждания, обсъждани в общественото пространство.
"Още през 2012 година правителството на Бойко Борисов прие стратегия, според която 2016 година следваше да бъде приет Закона за социалните услуги. Сега сме средата на 2018 година, този закон е още на ниво концепция. Даваме до края на юли възможност на правителството да изработи този закон, както и други два – Закона за хората с увреждания и Закона за личната помощ, да ги внесат в НС и през август месец да ги дебатираме и разрешаваме проблемите на хората. Чашата на търпението преля", аргументира позицията на партията народният представител Филип Попов.
Той напомни, че майките на деца с увреждания протестират на палатков лагер пред парламента вече около един месец, а недоволството си изразяват и други майки от много градове на страната. От БСП подчертават още, че правилникът на парламента позволява да бъде променян така, че депутатите да не почиват през август.
"Готови сме да работим без ваканция. Това е работата на Народното събрание – да разрешава такива проблеми чрез законодателни инициативи", допълва Попов. От левицата са категорични, че в предложението им няма "нито капка популизъм" и предлагат на управляващото мнозинство компромисен вариант – ако предложението им за работа през август не бъде прието, то поне до тогава парламентът да проведе няколко извънредни заседания, на които да се разгледат тези законодателни инициативи.
Водещи
-
Иван Кръстев: Разпадането на ЕС е възможен сценарий, но за България това би било трагедия
Светът влиза в етап на трайна нестабилност, а международният ред след края на Студената война...
07.01 | 21:00
-
Съд спря временно новия формат на матурата по математика след 7 клас
Той беше атакуван в съдебна зала от родители
07.01 | 20:45
-
Пригответе си от 50 до над 300 евро за кръщене или църковен брак
Новите цени на църковните свещи - от 20 евроцента до 4 евро
07.01 | 20:30
-
АПИ: Застудяане от утре, дъжд, сняг и хлъзгави пътища
Вижте и прогнозата за времето на НИМХ за 8 януари
07.01 | 20:16
Най-четени
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30