Спират трафика от Пловдив към София по АМ „Тракия“ четири пъти дневно 13.10 | 08:45
Поради интензивния трафик от понеделник до четвъртък се променя организацията на движение в участъка в ремонт на автомагистрала „Тракия“ в Софийска област.
Поради интензивния трафик от понеделник до четвъртък се променя организацията на движение в участъка в ремонт на автомагистрала "Тракия" в Софийска област.
Става дума за участъка между 24-и и 33-и километър на автомагистралата. На четири пъти в следобедните часове - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30-45 минути ще се спира изцяло движението на всички превозни средства, пътуващи от Пловдив към София. През това време в платното за София, в което са обособени три ленти, ще преминава само движението от столицата към Пловдив. Целта е пропускане и регулиране на трафика при образуването на колона от автомобили.
От АПИ апелират шофьорите да предвидят повече време за пътуване, да спазват пътните знаци и въведената временна организация на движението, както и да съобразят времето си за тръгване с въведените часови ограничения. Гражданите, пътуващи към и от Пловдив, могат да използват и алтернативни маршрути – Подбалканският път I-6 София – Карлово, както и пътя Ихтиман – Самоков. По преценка на "Пътна полиция" могат да бъдат въвеждани и допълните мерки за регулиране на трафика.
В още три участъка на автомагистрала "Тракия" в областите Пазарджик, Стара Загора и Сливен се извършват ремонти в едното платното, а движението е пренасочено двупосочно в платното, в което не се извършват строителни работи.
За повишаване на безопасността на движение и улеснение на шофьорите, всяка неделя до края на октомври от 14:00 ч. до 19:00 ч. ще бъде ограничавано движението на камионите над 12 т в платното в посока София от пътен възел "Стара Загора" до София на автомагистрала "Тракия".
Вчера от АПИ информираха, че е завършил ремонтът в платното за Бургас на осем километра от автомагистрала "Тракия" в област Пазарджик между 90 и 98 км. Трасето е с нова асфалтова настилка и отводняване, пътни знаци и ограничителни системи.
Водещи
-
Явор Гечев: Има изключителен ентусиазъм у хората за партия на Радев
Настоящият бюджет не притежава ясна посока или стратегическа визия
06.11 | 21:00
-
Хиновски за казуса с Лукойл: Ще има ръст на цените, но няма да се стигне до липса на горива
Има опасност от криза и трябва да бъдат гарантирани Спешна помощ, болници, училища, смята...
06.11 | 20:45
-
Йотова: Бюджетът може да бъде заплаха за българските граждани и за самата еврозона
По думите й в него няма нито една дума за бъдещето на България, за развитие, за икономика, а...
06.11 | 20:30
Най-четени
-
Общественият съвет за Национална детска болница подава оставка
Съветът беше създаден преди две години и половина с цел прозрачност на процеса по изграждането...
06.11 | 11:59
-
Времето у нас буквално "полудява" през следващите дни
През следващите дни облачността ще се задържи, като в петък не се очаква съществена промяна в...
06.11 | 10:45
-
Енергийната комисия отхвърли ветото на президента за Лукойл
Против ветото на държавния глава гласуваха 12 народни представители, 5 го подкрепиха.
06.11 | 12:59
-
Автобус с фенове на ФК „Барселона“ се запали в Белгия
Барселона завърши наравно 3:3 като гост срещу Брюж. "Каталунците" прекъснаха серия от четири...
06.11 | 11:00