Стана ясен още един кандидат за президент 10.09 | 14:30
Александър Томов и проф. Лъчезар Аврамов са кандидатите за президент и вицепрезидент на партията "Българска социалдемокрация - Евролевица" за предстоящите президентските избори в България
Александър Томов и проф. Лъчезар Аврамов са кандидатите за президент и вицепрезидент на партията "Българска социалдемокрация - Евролевица" за предстоящите президентските избори в България. Това съобщи в Националния пресклуб на БТА главният секретар на партията Димитър Митев.
Кандидатпрезидентската двойка беше представена от партията "Българска социалдемокрация - Евролевица" и от движението "Заедно за промяна".
Националният съвет на "БСД - Евролевица" и движението "Заедно за промяна" издигат кандидатпрезидентската двойка на Александър Томов и на Лъчезар Аврамов, защото те са в състояние да обединят и да преодолеят политическите разделения, обясни Димитър Митев. Той добави, че двамата кандидати за президентските избори са основни автори на програми за ускорено икономическо развитие и за реформа в здравеопазването.
"Александър Томов е един от бащите на сегашната българска конституция. Автор и съавтор е на над 30 действащи закона, главно в областта на икономиката и финансовите регулации. Томов е професор в Софийския университет "Св. Климент Охридски", в който има над 30-годишна преподавателска дейност. Носител е на ордени и почетни отличия на български и чужди организации", обясниха от партията.
"Лъчезар Аврамов е доктор на физическите науки и е професор в Българската академия на науките. Той е единственият български учен, номиниран за наградата на Европейския съюз за върхови научни постижения "Декарт" - за изследвания в областта на фотониката на онкологичните заболявания. Създател е на лабораторията "Биофотоника" в Института по електроника на БАН и на Националния център по биомедицинска фотоника", съобщиха от партията.
Водещи
-
Пирин се превърна в лавинен капан заради мокър сняг и силен вятър
Предупреждение от спасителите
07.01 | 10:15
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
Пациенти алармират: Рецепти по НЗОК не се изпълняват, аптеките връщат болни хора
От НЗОК заявиха, че при тях няма проблем и че вероятно причината е в локален медицински...
07.01 | 09:45
-
Франция се прощава с Брижит Бардо
"Предпочитам да почивам тук, вместо в гробището на Сен Тропе, където куп идиоти могат да...
07.01 | 09:30
Най-четени
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
"ДПС – Ново начало" предлага 20% таван на надценките на храните 2
Рискове и скептицизъм
07.01 | 09:15