Станишев: Управлението на ГЕРБ е шизофренно 08.01 | 20:00
Дори направи аналогия на управлението с филмите на Робърт де Ниро "Анализирай това" и "Анализирай онова"

"Действително си имаме работа с управление, което е медицински случай - шизофренно управление". Тази диагноза постави лидерът на БСП Сергей Станишев.
"Кажете някоя тема, по която ГЕРБ да не са си обърнали позицията на 180 градуса и то често - по няколко пъти. Обявяват се "за" атомната енергетика, после се обявяват "против" атомната енергетика - пълна лудница", продължи с коментара Станишев.
Той направи аналогия на управлението с филмите, в който участва Робърт де Ниро "Анализирай това" и "Анализирай онова".
Позицията на ГЕРБ, след като призоваха симпатизантите си да гласуват с "не" на референдума означава, че те се обявяват против развитието на ядрената енергетика в България изобщо, смята социалистът.
Заради шизофренното поведение на управляващите Централната избирателна комисия (ЦИК) трябва да извади ГЕРБ от самата разяснителна кампания и всички дебати, свързани с референдума, призова лидерът на БСП.
От партията вече са изпратили свое становище и искане до ЦИК за изкарването на ГЕРБ от разяснителната кампания и очакват комисията да бъде принципна.
Станишев призова ЦИК да санкционира ГЕРБ и заради заблуждаваща кампания. "В политически смисъл явно г-н Борисов търси сближения със Синята коалиция и партията на г-жа Кунева, които също обявиха бойкот на референдума", подчерта соц. лидерът.
Според него има заговор срещу бъдещето на ядрената енергетика в България и тя е оставена на доизживяване.
Социалистите не изключиха и възможността след референдума на 27 януари да има вот на недоверие към правителството.
С референдума, който СДС ще инициира относно забраната за тютюнопушене на обществени места е начин синята партия да се идентифицира по някакъв начин, посочи Станишев. По думите му въпросът с тютюнопушенето може да се реши с решение на парламента и не е необходимо да се прави референдум затова.
Според социалистите в момента съществуват две СДС-та – едното е парламентарно представеното, а другото е функция на ГЕРБ, което се опитва да се "пришие към мнозинството".
Водещи
-
Задава се нова порция от студ, дъжд и силен вятър
16.03 | 09:00
-
Желязков: България е готова да участва в решението за мир и сигурност за Украйна
Той учяствя във видеоконферентна среща на държавни и правителствени ръководители и на...
15.03 | 18:00
Най-четени
-
Задава се нова порция от студ, дъжд и силен вятър
16.03 | 09:00
-
Граждани излизат на протест в Триъгълника на властта
Искат пълно касиране на вота и оставка на правителството
15.03 | 10:00
-
Трима загинаха при катастрофа в Благоевградско
Автомобилът е излязъл извън пътното платно
15.03 | 11:20