Стартира информационна кампания за новите оперативни програми на ЕС 16.03 | 12:08
Кабинетът планира да усвои над 1 млрд. лв. от еврофондовете през 2015 г.

Започва Национална информационна кампания за възможностите за еврофинансиране по новитеи оперативни програми през периода 2014-2020 г., съобщиха от пресслужбата на Министерски съвет. Водещи в разясняването ще са 28-те информационни центъра за популяризиране на кохезионната политика на Европейския съюз в страната. Целта е да се идентифицират нуждите на гражданите и да се обвържат с реални възможности.
През първия етап, който ще продължи близо три седмици, екипи от информационните центрове ще посещават общини от областта и чрез открити приемни ще търсят мнението на гражданите за това какво искат да променят в своето населено място с европейските пари.
Предложенията ще се събират с попълване на специална анкетна карта. В края на месец април, след като се анализират резултатите от допитването, ще започне и втората фаза на кампанията. При нея ще бъдат систематизирани най-често срещаните предложения за усвояване на европарите, за да бъдат потърсят и потенциални бенефициенти.
Освен чрез посещение на откритите приемни в 28-те центъра, всеки желаещ да кандидатства за проектно еврофинансиране може да се включи в анкетното проучване. За целта трябва да се попълни формуляр и да се изпрати на електронния адрес на областния информационен център, покриващ населеното място, към което се отнася предложението.
Плановете на правителството са през 2015 г. страната да усвои над 1 млрд. лв. от евросредствата за новия програмен период.
Водещи
-
След земетресенията на Камчатка: Огненият пръстен в Тихия океан се събуди
Това може да убие милиони хора по Земята
31.07 | 20:45
-
Харалан Александров с кментар на „политическите войни” в страната
Радев атакува цялостната стабилизация на управлението, твърди социалният антрополог
31.07 | 20:15
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Димитър Стоянов: Премиерът манипулативно представя данни за пожарогасителната техника
Росен Желязков политизира проблема с липсата на летателна техника за гасене на пожари, заяви...
31.07 | 13:10
-
Президентът: Средствата за развитие на противопожарна авиация да бъдат насочени не към МВР, а във ВВС
Управляващите най-накрая трябва да вземат решение, заяви той
31.07 | 15:00