Стойка Кръстева бе посрещната с каба гайди на ВИП-а на летището, отправи послание да не се делим на мъже и жени 09.08 | 09:00
"Радвам се, че съм накарала цял свят да стане на крака и да слуша българския химн. Може да сме малко, но сме много борбен екип", каза олимписката шампионка в бокса

Олимпийската шампионка Стойка Кръстева беше посрещната подобаващо на ВИП-а Летище София снощи около полунощ. От Българската федерация по бокс бяха подготвили тържествена част, която включваше каба гайди, песни, специална хореография и официални поздравителни адреси.
Президентът на централата Красимир Инински я изведе, заедно с нейния треньор Борислав Георгиев, за да получи аплодисментите, цветята и прегръдките, които заслужава. Министърът на спорта Андрей Кузманов беше един от първите, които поздравиха златната ни медалистка от Игрите в Токио.
Въпреки че остана малко встрани от телевизионните камери, Стойка Кръстева запя заедно с певицата, под съпровода на каба гайдите, засвирили в нейна чест на летището. Боксьорката получи най-силната прегръдка от своя съпруг. Семейството на треньора Борислав Георгиев също беше сред най-щастливите посрещачи.
"Горда, щастлива и с главни букви българка", така се чувствам.
"Родена съм и съм закърмена с българското. Мисля, че ние като спортисти трябва да тачим българското. Посланието не е да се делим на жени и мъже, а всички да бъдем горди спортисти и големи хора", каза още боксьорката.
Много трибагреници, цветя, малки деца, фенове и представители от нейния клуб "Локомотив София", които скандираха "Юнаци железни", останаха и след полунощ, за да отдадат заслуженото на Стойка Кръстева.
"Да, това ме прави много щастлива и горда, минали сме през какво ли не, мисля, че хората, които бяха до мен денонощно знаят за какво говоря. Може би все още не осъзнавам какво се е случило, тъй като всичко става много бързо. Спала съм 2-3 часа само, извинявайте, ако нещо не съм в кондиция. Радвам се, че съм накарала цял свят да стане на крака и да слуша българския химн. Може да сме малко, но сме много борбен екип", каза Стойка Кръстева.
Личният треньор на олимпийската ни медалистка Борислав Георгиев също напомни колко труд са положили преди да стигнат до Токио и да спечелят заедно отличието за България.
"Доста труд и пот хвърлихме в тази подготовка. Тренировките бяха убийствени, особено на Белмекен, колкото и нескромно да звучи медала го изковахме още в България. Опитвахме се да няма еуфория след всеки мач, овладявахме се, нямаше време за емоции и започвахме да се готвим за следващия мач. Докато не ѝ вдигнаха ръката на финала не сме се изпускали нито за секунда. Тя е честен човек, тя има спортен интелект и е удоволствие да се работи с нея", сподели човекът, който има най-голям принос за успеха заедно със Стойка Кръстева.
Водещи
-
Над 2800 работници без договор установени от началото на годината
Застаряването на населението и липсата на кадри е причина бизнесът да настоява за внос на...
10.10 | 17:45
-
Граждани се оплакват от струпване на отпадъци и в части на район "Студентски"
Има струпани различни отпадъци - дюшек, големи картони, кутии от строителни бои и др. Жители...
10.10 | 17:30
-
Днес погребват граничния полицай, който загина при унищожителното наводнение в Елените
Въпреки незабавно оказаната помощ и усилията на медицинските екипи да спасят живота му,...
10.10 | 17:15
-
Ирина Манушева: Санкциите и наказанията отблъскват учениците от училището
"Просто не стигаме достатъчно ефективно до всички. Все още много хора не знаят, че има...
10.10 | 17:00
Най-четени
-
Сиромахов публикува остър коментар във Facebook, насочен директно срещу депутата от ИТН Тошко Йорданов
"Тошко, пиша ти тук, за да наруша публично закона ви за личната информация и да имате...
10.10 | 11:15
-
Започва смяната на автомобилни гуми - има ли наплив заради застудяването
По думите му организацията е добра, като клиентите носят автомобилите си още сутринта и ги...
10.10 | 14:00
-
Борисов за спорното предложение на ИТН: Говорих със Слави Трифонов, ще го изтеглят
Това коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по отношение на спорните промени, предложени от...
10.10 | 12:30
-
Гордост след гордост: Феноменален Карлос Насар отново вдигна България на крака ОБЗОР
"Ти можеш да вдигнеш целия свят! Великолепен! Железен! Непобедим българин! Честита трета...
10.10 | 15:00