Студентски протестен поход за гражданско управление на държавата 20.03 | 20:25
Младежите искат първични избори, в които гражданите да изберат своите представители
Над 200 студенти от повечето ВУЗ-ове се събраха на протест в София. Младежите протестират на емблематичния "Орлов мост" и настояват за промяна с политиката, прилагана спрямо тях.
Десетки граждани подкрепят студентските искания, а те включват и по-високо качество на образованието и реализация на завършилите в страната.
Председателят на Националното представителство на студентските съвети Ангел Георгиев заяви, че те се опитват с ядро от студенти от Студентската организация да обединят гражданското общество.
В момента те разработват платформа, която да осигури това нещо и чрез това да се види кои са гражданите, избрани от народа, да представляват народа в управлението на държавата, предаде агенция "Фокус".
Студентите искат свикване на кръгла маса, която ще бъде масата на гражданското обединение. Тя ще представлява от една страна студентите, младите хора, гражданското общество, представено от различни организации, от друга страна – елита на нацията. Една от амбициите на младите хора е да участват в промените в страната.
Младежите искат първични избори, в които гражданите да изберат своите представители – хората, които ще представят народа в управлението на държавата.
Водещи
-
Пътна полиция в Гърция предупреждава за наводнени пътни участъци
Лошото време продължава и днес
11.11 | 11:15
-
Напрежението около приемането на бюджета остава голямо
Премиерът Росен Желязков все пак очаква в края на седмицата бюджетът да бъде внесен в...
11.11 | 10:59
Най-четени
-
Страната ни става част от европейската система за печатане на еврото от януари 2026 година
Какво очаква България
11.11 | 08:45
-
Кой е шофьорът, прегазил кучето Мая? Жители на "Разсадника" се вдигнаха на протест, искат наказание
В неделя извършителят подал сигнал до 112 заради скандал с неговите съседи.
11.11 | 09:15