С тържествен водосвет зарязаха лозята в Ямболско 14.02 | 14:57
Виното е като жената - колкото повече остарява, толкова е по-пивко, обяви цар Трифон

По стара традиция рано сутринта започна традиционния празник на лозарите. С музика и хоро на централния площад в град Стралджа кметът на общината Митко Андонов откри празника.
Пред събралото се множество от граждани той произнесе реч и обяви победителите в конкурса за най-добро домашно вино, произведено в Стралджа и региона.
Победител сред червените вина стана домашното мерло, произведено от зам.-кмета на община Стралджа Иван Георгиев. За най-добро бяло вино определиха традиционния стралджански мискет, направен от пожарникаря Веселин Шинерски.
След откриването и конкурса за най-добро домашно вино делегацията от общината и гражданите на града дефилираха с автентични каруци до общинските лозя. Кметът, областният управител и провъзгласеният от общината цар Трифон - Трифон Зарезан зарязаха общинското лозе.
За здраве и берекет цар Трифон произнесе традиционната молитва на винаря в стихотворна форма. В нея той изтъкна стралджанци като несравними във винопроизводството и добави, че: "Виното е като жената, колкото повече остарява, толкова по-пивко става".
По обяд най-големият винопроизводител в района също почете празника на виното. С тържествен водосвет, хора и гайдари "Панда Инвест” заряза лозята в района на град Стралджа. Всички приятели и партньори на фирмата хванаха по една лозарска ножица в ръка и зарязаха лозето под звуците на автентична фолклорна музика.
Водещи
-
Столичната община ще модернизира уличното осветление в 14 района на София
С реализацията му ще се постигне:
26.09 | 17:59
-
Смъртоносният вирус чикунгуня стигна до САЩ
Смъртните случаи са редки, но могат да настъпят в тежки случаи
26.09 | 17:40
-
Песков: Безотговорно е НАТО да говори за сваляне на руски самолети
"Много е безотговорно, защото обвиненията срещу Русия, че нейни военни самолети нарушават...
26.09 | 17:20
-
Българка получи три години затвор в Русия заради коментари в социалните мрежи
Предшестващи арести
26.09 | 16:45
Най-четени
-
Сергей Лавров: НАТО и ЕС обявиха война на Русия
Руският външен министър Сергей Лавров обвини НАТО и Европейския съюз, че използват Украйна, за...
26.09 | 11:30
-
Васил Терзиев: Беззаконието няма запазено място в София, независимо кой стои зад него
Терзиев посочи, че дейностите са извършени без необходимите документи и разрешения, каквито се...
26.09 | 11:59
-
Картите за градския транспорт ще станат част от дигиталните портфейли на телефоните
Той добави, че отскоро данните на Центъра за градска мобилност са отворени за гражданите
26.09 | 13:15
-
АПИ: Пътуващите по АМ „Тракия" да планират повече време заради ремонтите
Гражданите, пътуващи към и от Пловдив, могат да използват алтернативни маршрути –...
26.09 | 13:30