ТИР пламна в Пловдив в знак на протест срещу пакета „Мобилност“ 04.04 | 13:01
Превозвачите избрали да го направят там, защото градът е Европейска столица на културата

В знак на протест срещу гласуването на пакета "Мобилност", в Пловдив превозвачи решиха да изгорят тежкотоварен камион. Акцията цели да покаже, че ако бъде приета новата регулация, това ще унищожи транспортния бизнес у нас, предаде БНТ.
Камионът бе запален камионът около 12:00 ч. Около 3 минути по-късно е дошла и пожарна кола и пожарникарите са започнали да гасят. Това е поредният протест на превовачите след мащабните акции пред сградите на ЕП в Брюксел и Страсбург. Днешното запалване на камиона превозвачите определят като "крайна мярка на протест срещу гласуването на пакета "Мобилност" от отиващия си ЕП".
Решението за акцията беше взето късно снощи от УС на Съюза на международните превозвачи. Идеята протестът да се реализира в Пловдив е, защото в момента градът е Европейска столица на културата и защото там е центърът на най-големите логистични бази в транспортния бизнес. В Пловдив има представители на превозвачески фирми от цялата страна.
Водещи
-
Последно сбогом: Стотици хиляди изпратиха папа Франциск в последния му път
Светият отец почина на 88-годишна възраст на 21 април
26.04 | 18:00
-
Желязков след края на траурната церемония: Папа Франциск беше изключителен човек
„В сърцата и в умовете на хората той ще остане с благия си нрав и с делото си”, заяви...
26.04 | 17:20
-
Синът на шефка в ЦРУ бе убит в Украйна, сражавайки се за руската армия
21-годишният американец е бил демилитаризиран, докато се сражава за силите на Русия
26.04 | 17:00
-
Ваня Григорова: Отстраняването на инж. Стоян Братоев няма общо със здравословното му състояние
Вчера той беше отстранен като шеф на „Метрополитен“ и понижен до редови член на борда на...
26.04 | 16:40
Най-четени
-
Розов шоколад е новият хит в Мрежата
Сладкото изкушение Angel Hair (ангелска коса) измества дубайския шоколад
26.04 | 12:39