Такситата готвят масов протест заради убития им колега 09.10 | 10:40
Датат още се уточнява

След като часове наред миналата нощ таксиметрови шофьори протестираха заради смъртта на свой колега Христо Трайков, ситуацията в столичния квартал "Разсадника" е спокойна, съобщи БТА.
През нощта за часове беше блокиран бул. "Тодор Александров" кръстовището и "Орлов мост" с искане за азследване на убийството.
Планира се масов протест, като засега не е ясно кога ще се проведе, допълва БНР.
Петър Владимиров, заместник-председател на Националния таксиметров синдикат, обясни, че искат представители на МВР да им разяснят как протича разследването на убийството.
"Съмнявам се, че полицията ще се опита да предприеме каквито и да е мерки. За момента са добронамерени. Ние също не им създаваме проблеми, освен че сме затворили движението, но в края на краищата ние го правим, за да защитим нашия живот, защото не можем да бъдем убивани по този брутален начин на улицата. И ние сме хора. Излезли сме да си храним семействата", посочи по-рано Петър Владимиров.
34-годишният шофьор на такси беше убит в събота вечерта при спречкване в столичния квартал "Разсадника".
В този момент на мястото на инцидента близки и познати на починалия оставят цветя в негова памет.
Снощи, след свада за навлизане в еднопосочна улица, 34 годишният шофьор на такси загина при пробой. Инцидентът стана на кръстовище, близо до Първа АГ болница "Св. София" малко преди 19:00 часа, непосредствено до ул. "Хъшове".
По-късно таксиметрови шофьори блокираха бул. "Тодор Александров” в София и движението към ЖК Люлин и едноименната магистрала. Блокадата беше близо до сградата на Трето районно, където бе задържан един от заподозрените за смъртта на младия мъж.
По първоначални данни е възникнала свада между 34-годишният Христо Трайков и друг младеж на 29 години. По данни на очевидци става дума за навлизане в насрещното от страна на таксито. Друга версия е, че нападателят е бил в таксито.
Според данните, получени в МВР, 29-годишният е удрял такисметровият шофьор. Той паднал на земята, като минути преди това успял да се обади на брат си. Пристигналият на място екип на спешна помощ констатирал смъртта. 29-годишният е задържан.
Водещи
-
Ще си избере ли "Да, България" двама председатели?
27.04 | 13:00
-
Атанас Атанасов: Имаме план как да принудим Наталия Киселова да си подаде оставката
Имаме правителство на комисионерите, смята зам.-председателят на парламента
27.04 | 12:40
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Посланията на папа Франциск: “Надеждата не е нещо, което чакаме, а нещо, което правим”
Светият отец почина на 21 април 2025 г. на 88-годишна възраст
27.04 | 12:00
Най-четени
-
Доналд Тръмп-младши пристига в България
Най-големият син на американския президент ще участва в частно бизнес събитие
27.04 | 10:00
-
Дъждове и гръмотевици днес, но остава топло
Температурите ще са до 19 градуса, по морето - по-хладно
27.04 | 09:15
-
Половината българи нямат никакви спестявания, 1 милион живеят в лишения
Подмяна на остаряла мебелировка не може да си позволят 35,1% от семействата
27.04 | 10:20