Танцово-кулинарен събор в Борисовата градина 23.06 | 10:24
Със събраните по време на събитието средства ще се закупят и засадят дъбчета в Борисова градина

Танцово-кулинарен събор "Хороводци-хоротропци" ще се състои днес на лятната сцена на Борисовата градина в столицата, предаде БТА. Проявата се организира за втора поредна година от танцовите формации "Български огън", "Пъстра трапеза", АРИЗ 7 и Столична община.
Днешното издание започва от 11.00 часа и ще продължи до 16.00 часа. Инициаторите посочват, че водени от любовта към българските фолклорни традиции и тяхното запазване и популяризиране.
"Желанието ни е да се съберем хоротропци от клубове и групи по народни танци и заедно да сътворим празник на бабините гозби, дядовите питиета, да пресъздадем обреди свързани с тях, да се хванем на кръшно българско хоро, да го навием на няколко ката като бабината баница, и да запалим близки и приятели, познати и непознати с любовта си към фолклорното наследство", заявяват те.
Тази година със събраните от инициативата средства ще се закупят и засадят дъбчета в Борисова градина. Мястото е срещу входа на неработещия от години басейн "Мария Луиза", където наскоро за една нощ са умишлено унищожени дузина такива.
Ние - участниците в събора и гражданите на София ще покажем, че няма да позволим това да продължава да се случва в паркове и пространства, които принадлежат на всички ни, заявяват инициаторите на проявата.
Те отбелязват, че поради отдалечеността на лятната сцена същинската акцията по засаждане на дръвчетата ще се състои на 27 юни - сряда, от 8:30 часа.
Водещи
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Крум Зарков: Нямаме независима Прокуратура по смисъла на Конституцията
Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори, смята той
26.06 | 21:00
-
Първан Симеонов: Няма логика за избори през есента
ДПС-НН може да се превърне в една от двете най-големи политически сили, а ПП никога не е била...
26.06 | 20:45
-
Кьовеши удари стоки от Китай без мита и ДДС в България и още 13 страни
Престъпната схема е нанесла щети за 700 млн. евро
26.06 | 20:30
Най-четени
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Ивелин Михайлов: България се управлява от мафия, по-тежка от Коза ностра
"Кражбите при ГЕРБ и ДПС са лесно доказуеми", заяви лидерът на "Величие"
26.06 | 14:10
-
Протест срещу еврото и в центъра на Брюксел (СНИМКИ, ВИДЕО)
Събитието привлече вниманието на местните и европейските институции,
26.06 | 19:00
-
Ново 20! Отварачката минава под венчило за 4-и път!
Щастливото събитие е предвидено за средата на август
26.06 | 16:45