Тежка верижна катастрофа затруднява движението в северната страна на Прохода на Републиката 01.08 | 13:00
В района на село Мишеморков хан около 6:30 ч. са се ударили три леки автомобила.

Тежка верижна катастрофа затруднява движението в северната страна на Прохода на Републиката. В района на село Мишеморков хан около 6:30 ч. са се ударили три леки автомобила.
При инцидента няма жертви, съобщиха дежурните в ОДМВР. Десетима души обаче са пострадали при катастрофата, като сред тях има четири деца. Те са откарани в Спешното отделение на МОБАЛ "Д-р Стефан Черкезов" във Велико Търново.
По неофициална информация румънски джип навлиза в насрещното и удря челно автомобил, управляван от шофьор от Горна Оряховица. След още един удар на трети автомобил с румънска регистрация, чийто шофьор дава положителна проба за наркотици, се стига до верижния сблъсък с девет ранени.
Петима от ранените, сред които две деца, са румънски граждани. По всяка вероятност, след преценка на състоянието им, ще бъдат транспортирани до Румъния по настояване на румънските власти.
Останалите петима човека са българи, сред които са и другите две деца. Те са с различни травми и остават за лечение в търновската болница.
Движението се регулира от полицията. Леките автомобили се пропускат през едната лента за движение, а камионите изчакват на място. Причините са катастрофата в процес на изясняване. Образувано е досъдебно производство.
Водещи
-
България е на финал на световното първенство по волейбол
Родните национали победиха Чехия с 3:1 гейма
27.09 | 12:00
-
Изненадващ тест по математика за учениците от 6-и клас на 3 октомври
Изпитът ще се проведе още на 3 октомври. Той ще е онлайн и ще продължи 40 минути
27.09 | 11:42
-
Константин за клипа с Емрах: Съжалявам и се извинявам
27.09 | 11:20
-
Проф. Георги Близнашки: Големият проблем е корупцията на всички равнища
Изкушенията на властта са големи, добави конституционалистът
27.09 | 11:00
Най-четени
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20
-
Облачна събота, захлажда се още
Минималните температури ще са между 8° и 13°, за София – около 10°
27.09 | 09:15