Температурите падат, дъждът преминава в сняг 17.12 | 09:10
За 4 области е обявен предупредителен код за обилни валежи
Днес валежите ще продължат, значителни по количество ще са в крайните югоизточни райони. Със застудяването, още преди обяд във високите полета на Западна България и Предбалкана, а по-късно през деня и на повече места в Северна България, дъждът ще преминава в сняг. След обяд валежите от запад ще започнат да спират. Температурите ще се понижават и към 14 ч. ще са между 1 и 6 градуса, малко по-високи - в югоизточните райони.
За 4 области в Югоизточна България е обявен жълт предупредителен код за обилни валежи. Това са Кърджали, Хасково, Ямбол и Бургас, за където се очакват над 20 литра на кв.м.
Атмосферното налягане ще продължи да се повишава и в края на деня вече ще е близко до средното за декември.
В планините ще е облачно с валежи от сняг, преди обяд в по-ниските части – от дъжд. По-късно след обяд от запад валежите ще спират. Ще духа умерен до силен север-северозападен, по най-високите части – все още югозападен вятър и по проходите ще има условия за навявания. Към 14 ч. на 1200 метра температурата ще е около 1 градуса, на 2000 метра – около минус 4, и ще продължи да се понижава.
Над Черноморието ще е облачно, с валежи от дъжд, по-интензивни в часовете около и преди обяд. Ще духа слаб до умерен север-северозападен вятър и с него температурите ще се понижават, към 14 ч. ще са 5-6 градуса в северните до 9-10 в южните райони. Температурата на морската вода е 10-11 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00