Терзиев се сблъска с протестиращи, скандират "Оставка" 31.05 | 14:15
"За инвалидите ни е пръв приоритет да оправим нещата", заяви той.

Аз нося отговорност за всичко в този град и съм отговорен за 100% от проблемите. Допуснал съм грешка, колкото и да чоплим – какво, защо се е случило. Това каза пред граждани от центъра на София кметът Васил Терзиев. В четвъртък градоначалникът заедно със заместник-кметът по финанси Иван Василев разговаря с пряко засегнатите от превърнала се в спорна реорганизация на паркиране и движение в района на булевардите "Патриарх Евтимий", "Витоша" и ул. "Фритьоф Нансен", предаде БГНЕС.
След като стана ясно, че и десетки паркоместа за инвалиди са били заличени след реорганизацията на периметъра, Терзиев призна грешката на проекта и каза, че ще бъде поправена.
"За инвалидите ни е пръв приоритет да оправим нещата", заяви той.
Ако съдът постанови, че проектът е незаконосъобразен, кой ще носи отговорност – и обществена и финансова – попитаха гражданите Терзиев и заместникът му Василев.
"Отговорът е, че моят фокус през цялото време е бил върху проекти, инициативи – неща, които спестяват милиони на общината и добавят милиони в хазната. Тоест, от това, колкото и невероятно да ви звучи", обърна се Терзиев към недоволните и продължи: "това не ми е бил най-централният проект, общината е на плюс. Тоест, ако аз не се бях занимавал с това, с което съм се занимавал, много милиони нямаше да са в хазната. Така че за мен фокусът е общината да бъде добре управлявана, за да има повече ресурс да се правят смислени неща. А от тези, които имат проблеми и дефицити – да ги отстраняваме максимално бързо".
От видео, публикувано във Фейсбук страницата на Обществен контрол, стана ясно, че надеждата на Терзиев е Върховният административен съд да се произнесе по-скоро по казуса.
"Докато няма решение на съда нищо не може да направим. Надявам се, че вашият справедлив гняв – колкото е насочен към мен и администрация, толкова да е насочен и към съда, за да може да съдът да се произнесе по делото, за да има някакво решение".
"Когато един казус е от огромно обществено значение, значи трябва да му се даде необходимото внимание", отвърна Терзиев на констатация на представила се за юрист протестираща, че съдът е много натоварен.
Активистът Иво Дошев попита кмета за ремонт в района, за който е подписал и възлагателно писмо, а в същото време в асфалта зее пукнатина, от която е поникнала и трева. Терзиев не пожела да отиде до средата на пътното платно, заради което хората започнаха да скандират "Оставка".
Водещи
-
Опасна жега: Раздават безплатна минерална вода в София
През днешния ден също бе раздавана вода, като дейностите са организирани от направление...
08.07 | 09:59
-
Парк "Врана", едно от любимите места за отдих на столичани и гости на града, е застрашен от затваряне
Кметът на София Васил Терзиев отправи публичен ултиматум към областния управител на София
08.07 | 09:45
-
Тежка контузия спря Григор Димитров от победа на „Уимбълдън“
Това е пореден физически проблем за Димитров, който в последните четири издания на турнирите...
08.07 | 09:30
-
ЕП ще решат дали България е готова да стане пълноправен член на еврозоната от 1 януари 2026 г
Кои са органите, които ще контролират процеса по въвеждането на еврото в България
08.07 | 09:14
Най-четени
-
Оранжев код в почти цяла България, очакват се бури и градушки вечерта
Условия в планините и по морето
08.07 | 08:30
-
ЕП ще решат дали България е готова да стане пълноправен член на еврозоната от 1 януари 2026 г
Кои са органите, които ще контролират процеса по въвеждането на еврото в България
08.07 | 09:14