Тираджията, който уби младата Стела, се оказа пиян, а не само дрогиран 29.09 | 09:01
Автоекспертът Стефан Драганов коментира, че контролът върху тежкотоварните превозни средства трябва да бъде затегнат
Дрогираният шофьор на тира, който блъсна кола на "Тракия” и уби 23-годишната Стела Маринова от Созопоп (бел. ред. много колеги пишат Бургас, но всъщност младата жена живее в големия град, а е от курортното селище), е дал положителна проба и за алкохол, разкри репортерът на Нова телевизия Георги Манев.
Инцидентът стана в участъка от магистралата до Нова Загора. Пострадаха и още три момичета. Колата им била спряна в аварийната лента, защото спукали гума. Тогава в тях се врязал камион. Шофьорът му е с множество нарушения на пътя. По данни на полицията е санкциониран 21 пъти с фиш за различни нарушения.
Две от пострадалите млади жени продължават да са хоспитализирани в болницата в Стара Загора. Едната е в реанимация, а другата – в неврохирургия. Добрата новина е, че двете са в стабилно състояние и вече няма опасност за живота им. Третата потърпевша е освободена, тъй като по тялото й имало само натъртвания.
Предстои да бъде гледана мярката за неотклонение на 24-годишния шофьор, причинил тежкия пътен инцидент. Оказа се, че освен положителен тест за наркотици, той е дал и положителна проба за алкохол. Кръвните проби се очаква да излязат най-рано до седмица.
Автоекспертът Стефан Драганов коментира в интервю за "Здравей, България”, че контролът върху тежкотоварните превозни средства трябва да бъде затегнат. "Колкото и да е скъп един тест за наркотици, не е толкова скъп, колкото човешки живот”, каза той и допълни, че тестването трябва да стане масово.
Не бива да допускаме дрогирани по пътищата на България, призова Драганов.
Окръжният прокурор на Сливен Ваня Белева пък заяви, че ще се назначи съдебно-оценителна и автотехническа експертиза за превозното средство.
Окръжната прокуратура вече привлече към наказателна отговорност шофьорът на товарният автомобил за това, че е нарушил правилата за движение, добави тя.
Пред бТВ пък началникът на "Охранителна полиция" - Сливен комисар Димитър Кикьов каза, че дрогираният водач, има над 470 лв. неплатени фишове. 1100 лв. са платени за превишена скорост.
"Сред санкциите на шофьора, причинил трагедията, има и такива за невключени светлини през деня, неносене на документ", каза Кикьов.
Водещи
-
Слънчогледови или тиквени? Ето кои семки са по-полезни
Те също така са вкусни за хапване самостоятелно
21.11 | 14:30
-
БНБ пуска златна възпоменателна монета с лика на Св. Патриарх Евтимий
Цената на монетата при пускане в обращение е 2590 лева
21.11 | 14:15
-
Директорът на "Метрополитен" с апел към пътниците за новите мотриси
Първият от осемте нови метровлака вече е в столицата. С официално откриване вчера, той беше...
21.11 | 14:00
-
Протести и спорове за бюджета - горещите точки на политическия терен
Стефанов е на мнение, че първият бюджет в евро е предизвикателство, но също така посочи, че...
21.11 | 13:45
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Борисов: Тези протести са за това - да не се приеме бюджет в евро
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти протестите пред НС, провели се в...
21.11 | 10:15
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Заплащането за 31 декември и 2 януари ще е различно
Работещите по график - при сумирано изчисляване на работното време, по време на официалните...
21.11 | 09:30