Топлото е блян за една трета от софиянци 27.10 | 20:34
Парното отопление е пуснато в две трети от сградите в София
Зимата вече чука на вратата и всеки вече се е ориентирал с какво ще се отоплява. Оказва се обаче, че столичани, които разчитат на парното, за да се стоплят ще бъдат неприятно изненадани.
Или поне една трета от тях, тъй като техните радиатори ще останат студени.
"До края на деня ще бъде пуснато парното отопление във две трети от сградите в София", съобщи Боян Паунов - началник отдел "Пренос и разпределение на топлинна енергия" в столичната топлофикация. Според него няма забавяне, няма технически и финансови проблеми. Включването на парното отопление е започнало в неделя, защото тогава е бил първият ден, в който е изпълнено условието - три последователни дни температурата да бъде под 12 градуса, допълва БНР.
"Няма забавяне за пускане на отоплението. Началото на пускане на отоплението е в неделя. То е процес, който трае от 5 до 7 дни. В края на краищата трябва да бъдат пуснати 17 300 абонатни станции", посочи Паунов.
По думите му практически отоплението не се пуска от ТЕЦ-а, а трябва да се отиде на място, до всяка една абонатна станция да се пусне. "Важно е да се каже, че понякога нашите екипи срещат следните затруднения: в отделни етажни собствености има по няколко врати преди да се влезе в абонатната станция, сменяват се ключове и т.н, при което се налага допълнително да се търси някой от етажната собственост, за да отключи абонатната станция, да се влезе", посочи още той.
Паунов допълни, че друг проблем, който възниква е, че определени етажни собствености не са приключили ремонтите и не са запълнени инсталациите - т.е те са напълно източени и тогава няма как да се запълни инсталацията, предвид обстоятелството, че може да бъде наводнен някой имот.
Водещи
-
Иво Сиромахов: Власт не се сваля с кафенца и селфита
"Само да ви напомня, че ако през 1997 година футболните агитки не бяха излезли на улицата,...
02.12 | 11:00
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Политическите реакции след масовите демонстрации в страната ОБЗОР
Политическите реакции продължават и днес
02.12 | 10:15
Най-четени
-
Столичният кмет обвини полицията в бездействие въпреки сигналите за хулигани с бомбички
"Маскирани и организирани"
02.12 | 08:45
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Ивайло Мирчев: Умишлено изтеглиха полицията, за да опорочат протеста
Политически искания и еврозоната
02.12 | 09:15
-
Лидерът на "Възраждане" призова за предсрочни избори и определи управлението като коалиция "Наглите"
Предупреждение към протестиращите
02.12 | 08:59