Топ шеф, готвил в ресторанти със звезда Мишлен, катастрофира край Мелник! Полицаите се шашнаха 15.06 | 13:40
Проверка установила, че Калев има криминални прояви и е осъждан в Германия, затова никой от полицаите не можел да предположи, че това е известният мастър шеф. Образувано е дознание
Известният готвач Веселин Калев е катастрофирал на пътя Рожен-Мелник, шофирайки личния си автомобил "Субару". Инцидентът е станал около 20 часа снощи на няколко километра от Рожен, съобщава Struma.com.
След произшествието Калев е транспортиран в хирургично отделение на болницата в Сандански, без опасност за живота.
Проверка установила, че Калев има криминални прояви и е осъждан в Германия, затова никой от полицаите не можел да предположи, че това е известният мастър шеф. Образувано е дознание.
Веселин Калев е изключително талантлив готвач, открит за голямата кулинария от шеф Андре Токев, когато е 20-годишен и работи в хотел "Хилтън". След това с шеф Емил Минев вземат наградата за "Ресторант на годината" с ресторант "Талисман".
Професионалният му път го отвежда в Германия, където усъвършенства уменията си, преследвайки голямата мечта – работа в ресторант със звезди Michelin. Мечтата се сбъдва по най-приказния начин – в имението Burg Wernberg, разположено в замък от XIII век и част от Relais & Châteaux. Веселин е единственият чужденец в екипа, воден от шеф Томас Келерман – носител на две звезди Michelin.
Следващата му работа е в ресторант с една звезда в Бон, а от 2017 г. до ноември 2020 оглавява кухнята в хотел "Рила" в Боровец. В началото на 2020 е треньор на екипа, спечелил българското издание на престижното състезание за готвачи Bocuse d’Or.
Водещи
-
Facebook и Instagram следят всяко ваше действие, как да се защитите?
Дори ако деактивирате акаунта си във Facebook или Instagram, Meta ще продължи да събира данни...
22.12 | 17:59
-
Миролюба Бенатова откри противоречия в мотивите на bTV за раздялата с Цънцарова
Реакцията на гилдията
22.12 | 17:45
-
Безплатно ще е паркирането в София дори и в зоните за платено паркиране
Два пъти по 5 дни , по празниците, няма да работят синя и зелена зона.
22.12 | 17:30
-
СГС остави в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Двамата бяха привлечени като обвиняеми през март тази година. Днес съдът гледа делото срещу...
22.12 | 17:15
Най-четени
-
Предаването "Тази сутрин" на бТВ ще има временни водещи
Репортерът Росен Цветков, който и друг път е замествал водещи включително в сутрешния блок,...
22.12 | 10:15
-
Рая Назарян отпадна като вариант за служебен премиер
Многократно сме обсъждали този въпрос, а и самата Рая Назарян е отговаряла на него – тя няма...
22.12 | 12:00
-
Важен съвет в навечерието на влизането на еврото: Плащайте с карта!
Празничните дни не се отличават от другите дни в годината, освен това че ние бързаме, нямаме...
22.12 | 12:45