Тошо Тошев: Плевнелиев няма право да мълчи 14.10 | 18:09
Как е платил 700 000 евро в брой за къщата си на Халкидики?
Мисля, че Плевнелиев няма право да мълчи. Може би се е изговорил. Той толкова много неща каза през последните седмици, че може би си е свършил думите.
Това заяви главният редактор на в. "Преса" Тошо Тошев по повод разкритието, че президентът Росен Плевнелиев е платил в брой 700 000 евро за къщата си на Халкидики.
"Ако това е вярно, това е пълно безобразие и граничи с финансово престъпление. Никой нормален човек в Европа и не само в Европа не носи куфар с пари, за да си купи къща някъде", подчерта Тошев, цитиран от БГНЕС.
"Всеки един политик дължи обяснение и е нормално да даде такова като публична личност." Това каза от своя страна Венелина Гочева, управител на "Медийна група България Холдинг", издаваща редица вестници и списания, сред които "Труд", "24 часа", "168 часа", "България днес" и др.
"В момента съм журналист и не знам дали моето мнение би имало някакво значение върху формирането на общественото мнение по този въпрос. Но е нормално като всяка публична личност, когато бъде запитан, да може да даде обяснение", добави бившият директор на БНР Валерий Тодоров.
Водещи
-
Украйна ще се откаже от членство в НАТО при гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Това бележи голяма промяна
14.12 | 17:38
-
Светлин Тачев: Какво следва е работа на политическите сили, не на протестиращите
"Правителството играеше за история - да вкара страната в еврозоната", коментира политологът
14.12 | 17:18
-
Успешно приключи операцията по възстановяване на електрозахранването на "Кайрос"
Очаква се утре вечер танкерът да бъде закотвен в Бургаския залив
14.12 | 17:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Ще върнем мандата
Правителство с наше участие в този парламент е невъзможно, категорична е тя
14.12 | 10:00
-
Костадинов: Приемането ни в еврозоната трябва да бъде отложено с една година
Нито една държава-членка на еврозоната не е влязла при такива обстоятелства - без редовно...
14.12 | 13:20
-
Ескперти за приемането на еврото: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Еврото ще дойде в България, но цените ще се повишат
14.12 | 11:20
-
Кутев: Президентът не може да излезе с проект, който да е прокси, и да бъде през поставени хора
Въпросът е, ако Радев реши да влиза със собствен проект в политическите избори, кога ще го...
14.12 | 11:00