Трагедията в завод "Арсенал" е неописуема - жертвите са три! Над Казанлък се стеле розов дим 04.10 | 13:41
Цех №112 в оръжейния завод е напълно срутен при тежкия инцидент, който засега не е ясно от какво е бил предизвикан

Трима души са загинали, а други трима са ранени при мощен взрив в завод "Арсенал" в Казанлък. Така черните вести след трагедията са такива, че не е една жертвата, както ви информирахме по-рано, а за съжаление - цели три. Под отломките се търсят още хора, така че жертвите (засега 2 жени и 1 мъж) могат да се увеличат.
Инцидентът е станал около 11:00 часа в 112 цех. Чул се е взрив, последвал силен тътен, а розов дим се издигнал над завода в Казанлък, съобщи Михаил Михов от пресцентъра на Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора. Облакът от дим се вижда в кадри, публикувани в социалните мрежи.
Срутена е сградата, в която е станал инцидентът.
Михов допълни, че веднага са изпратени два противопожарни автомобила, както и служители от ведомствената пожарна към предприятието.
От Изпълнителна агенция "Главна инспекция по труда" съобщиха, че са информирани за аварията се сформира екип, който да обследва мястото на инцидента и причините, довели до адската трагедия.
Инцидентът е станал в цех за гранулиране на барут. Вследствие на взрива една постройка е напълно разрушена, нанесени са щети и на съседни сгради.
Според запознати с дейността на оръжейницата се предполага, че взрива е в Завод 4. Там е съсредоточено производство на продукция, която при евентуален инцидент индикатор е излизането на въпросния розов дим.
Водещи
-
Иво Сиромахов: Всички вие, които сега тричате Карлос Насар, какво направихте в живота си?
Писателят се скара на българите заради критики към световния шампион
15.10 | 17:59
-
Българският паспорт вече е почти равен по сила на американския
Американският паспорт вече е 12-и, докато родният е на 14-то място в класацията
15.10 | 17:15
-
Топлофикация София е на ръба на умишлено режисиран колапс
“Ръководството на Топлофикация явно иска да скрие от софиянци състоянието на дружеството, но...
15.10 | 17:00
Най-четени
-
Гърция сваля цените на над 2000 стоки
Инициативата за това е на министерството, като целта ѝ е да убеди търговските вериги да...
15.10 | 12:30
-
БОЕЦ организира протест пред МВР
Те настояват за оставката на вътрешния министър Даниел Митов
15.10 | 10:59
-
Мирчев: От вчера ГЕРБ и „ДПС-Ново начало“ са практически една и съща политическа сила
"От вчера вече и ГЕРБ, и "ДПС-Ново начало" са практически една и съща политическа сила",...
15.10 | 14:45