Удължена тролейбусна линия ще замести спрения трамвай 6 в София 08.02 | 15:40
Ще има реорганизация на платеното поракиране по „Фритьоф Нансен“

През месец април се очаква да пуснато в движение най-дългото тролейбусно трасе в София - цели 14 километра. В момента се изгражда инфраструктурата по бул. "Фритьоф Нансен", бул. "Черни връх" и бул. "Арсеналски". Тролеят ще е с номер 7 и ще се движи от ж.к. "Люлин" до кв. "Манастирски ливади". Новата тролейбусна линия замества трамвай номер 6, който беше спрян от движение. Това стана ясно при проверка на трасето от зам.-кмета на София Дончо Барбалов, предаде БГНЕС.
"В неделя предстои през деня да затворим за движение тунела под НДК, за да може да приключи изграждането на контактната мрежа за тролеите", каза още той
Стойността на трасето в частта електрическа мрежа е 1,5 милиона лева, а пътната част възлиза на 800 000 лева.
Платеното паркиране в "Синя зона" на бул. "Фритьоф Нансен" остава, но ще има реорганизация на местата за паркиране. Вместо досегашното перпендикулярно паркиране, автомобилите ще трябва да спират успоредно. Търси се решение, така че местата да не намалеят драстично, добави зам.-кметът.
Водещи
-
Цветлин Йовчев: България може да стане мишена на провокации и агресия от руска страна
Битовият инцидент в Русе много се политизира, заяви бившият шеф на ДАНС
15.09 | 21:00
-
Загадъчни радиосигнали от дълбините на Антарктида
Живият Нострадамус: Те са доказателство за съществуването на паралелни вселени
15.09 | 20:45
-
Тръмп държи кодовете за 20 атомни бомби в Германия
Плановете на САЩ са ясни - само те могат да възпрат Русия с нейните 5500 бойни глави
15.09 | 20:30
-
Ваня Григорова: Никой не бива да задължава осигурените лица да вкарват вноските си в частен пенсионен фонд
Според нея трябва да има таван на пенсиите, който може да се увеличи, но не и да се премахне
15.09 | 20:00
Най-четени
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
-
Брутална катастрофа в София - колата е на части, шофьорът загина
Той е летял с 218 км/ч
15.09 | 13:30