Фандъкова: Кръстовището при Семинарията ще бъде готово до края на юли 16.03 | 15:10
Проверката на кръстовището установи, че проектът върви в срокове
Кръстовището при Семинарията ще бъде готово до края на юли. Проверката на кръстовището установи, че проектът върви в срокове. "Към този момент са изпълнени голяма част от изискваните дейности" съобщи Йорданка Фандъкова при проверка на изпълнението на изграждане на кръстовище на две нива при Семинарията.
"В края на месец април въведената временна организация за движение по северното платно ще се обърне огледално, за да продължи работата. Ще бъде затворено северното платно", уточни кметът. "В края на месец юни и началото на месец юли очаквам вече да бъде напълно завършен проектът. Няма как да минем без пълно затваряне на движението в началото на юни за около една седмица, когато ще се прави цялостното преасфалтиране. До тогава движението ще се извършва както в момента – със затруднения", допълни Фандъкова.
За участъка при Семинарията се предвижда да се изгради и пешеходен подлез с възможност за преминаване и на велосипедисти. Той вече е готов на 80% и се очаква да бъде завършен. Според Йорданка Фандъкова всички тези ремотни дейности ще облекчат движението чувствително. "И тук ефектът след ремонта ще бъде видим, както стана с кръстовището на Телевизионната кула", каза още тя.
Към началото на месец март 2014 година е изпълнено долното ниво на естакадата по бул. "Пейо Яворов" - бул. "Стоян Михайловски". Изграден е нов водопровод (южен локал), нова канализация, нова тръбна мрежа, електро и телефонизация, както и прехвърляне на всички кабели в северния локал. Изпълнява се изпълнението на трасето от страната на трамвая по източната част по бул. "Стоян Михайловски" и по западната част на бул. "Симеоновско шосе", съобщи агенция "Фокус".
Водещи
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
Най-четени
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00