Фандъкова към „Топлофикация“: Пуснете ли парното, влизаме на проверки 09.02 | 11:00
Пълненето на тръбите вече започна, но това е много бавен процес, предупреди кметицата
В момента, в който столичната "Топлофикация" пусне парното на всички засегнати от авариите абонати, в дружеството започват проверки. Това се закани кметът на София Йорданка Фандъкова. Инспекциите ще обхванат всички нива в компанията, която е общинска собственост. Кметицата отбеляза, че в момента най-важното е да се възстанови топлоподаването на хората.
Тя обясни, че след работата на аварийните екипи тази нощ повредите по мрежата са отстранени, предаде бТВ. Вече започва пълненето на тръбите, но това е много бавен процес. Фандъкова не изключи обаче възможността да се появят и нови аварии.
По-късно днес на заседанието на Столичния общински съвет ще бъде изслушано ръководството на "Топлофикация” София са причините, довели до авариите, обясни кметицата. "Никой не е застрахован от аварии, но е много важно хората да бъдат надеждно информирани навреме и да се прави всичко възможно по най-добрия начин”, каза още Фандъкова.
Водещи
-
Странно откритие съживи обезлюденото родопско село Царино
Интересен акцент в този център е каменна конструкция, оформена като кораба „Титаник“.
08.12 | 12:45
-
Къде може да си купите елхичка за Коледа?
Югоизточното горско предприятие пусна в продажба 800 дръвчета
08.12 | 12:00
Най-четени
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Депутатите стартират процедурата по шестия вот на недоверие срещу кабинета
Конституционна процедура
08.12 | 08:31
-
Къде може да си купите елхичка за Коледа?
Югоизточното горско предприятие пусна в продажба 800 дръвчета
08.12 | 12:00
-
Кметът на столичния „Люлин“ на спешна среща в общината заради кризата с боклука 3
Резултатите от разговорите в Столична община ще бъдат обявени по-късно днес
08.12 | 10:27