Фандъкова проверява координацията между МВР и общината 27.03 | 07:53
Ежедневно от телефон 112 се получават между 50 и 60 сигнала

Йорданка Фандъкова ще провери координацията и взаимодействието между Столичната община и МВР по решаване на конкретни сигнали, подадени на тел. 112. Това съобщиха от Столична община.
В 11.00 ч. кметът на Столична община ще провери работата на Оперативния дежурен център (ул. "Бенковски” 12) по приемане на сигнали от национален телефон за спешни повиквания 112 и реакцията на съответните служби в Столичната община.
Оперативният дежурен център е създаден през март тази година. На практика центърът обединява работните места на дежурния на Общинска полиция, оперативния дежурен по Съвета за сигурност на Столичната община, видеонаблюдението на паркове, градини и учебни заведения, както и на "Национална система 112”.
Целта на Оперативния дежурен център е да бъде намалено времето за реакция между подаването на сигнала, проверката и последващите действия. Ежедневно от телефон 112 се получават между 50 и 60 сигнала, които се подават към съответните общински структури за изпълнение.
Системата позволява получаването на бърза и точна информация по събития и инциденти, случили се на територията на града. Оперативният дежурен център работи денонощно и получава информация от всички служби на МВР с цел подпомагане на дейностите им, свързани с отговорностите на общината.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20