Февруари започва с 20 градуса и си отива със студ 30.01 | 15:34
Тази година се очаква средната февруарска температура да бъде около и над нормата

Средната месечна температура за февруари в Северна България и високите полета е от минус 1 градус до 1 градус, в Южна България и по Черноморието – между 1 градус и 5 градуса. В планините – между минус 8 градуса и минус 4 градуса.
Такава е прогнозата за времето през февруари на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), БАН, съобщи за агенция "Фокус" синоптикът Марияна Попова.
Тази година се очаква средната февруарска температура да бъде около и над нормата.
В по-голямата част от страната най-ниските температури през месеца ще бъдат между минус 10 градуса и минус 15 градуса, при ясно и тихо време и наличие на снежна покривка не е изключено и по-ниски.
Най-високите температури ще бъдат между 15 градуса и 20 градуса.
Средната месечна сума на валежите в равнините е между 30 и 50 mm, в планините – между 40 и 70 mm, за Рило-Родопския масив и Странджа от 70 до 100 mm. Тази година се очаква сумата на валежите през месеца да бъде над нормата.
Обичайно за месеца, динамиката на атмосферата ще бъде повишена и ще има чести промени на времето и валежи от дъжд и сняг, без да се образува съществена трайна снежна покривка в равнините.
В началото на месеца ще се установи пренос на топли въздушни маси от югозапад и температурите ще бъдат по-високи от обичайните.
Облачността ще е променлива, ще има значителни намаления до ясно и слънчево време, ще има и периоди, когато ще е значителна, на места с превалявания, предимно от дъжд, но съществени валежи не се очакват.
Повишена вероятност за повече и по-значителни валежи има през втората половина на десетдневието, последвани от краткотрайно понижение на температурите и преминаване на дъжда в сняг.
През първата половина от второто десетдневие ще е малко по-студено, но температурите ще са близки до обичайните. Очакват се чести превалявания, предимно от сняг, а в южните и източните райони е възможно да са и от дъжд.
През втората половина от десетдневието ще има повече спокойни дни, без съществени валежи, но с по-ниски минимални температури.
В началото на третото десетдневие има вероятност за валежна обстановка, но впоследствие тенденцията е към затопляне и време без валежи.
Водещи
-
Президенството: При нас не е постъпвало предложение за нов главен секретар на МВР
Властте пак се скараха
13.06 | 18:00
-
Златен орел пази Тръмп, икона в джоба бди над Путин
Ето какви амулети крият световните лидери
13.06 | 17:44
-
Израелската атака е срещу военни бази около Техеран
Тя е насоеча и срещу домовете на висши ирански командири
13.06 | 17:30
-
КЗК образува производство срещу "Лукойл Нефтохим Бургас" и "Лукойл-България"
Проверката ще търси злоупотреба с господстващо положение на пазара на горива
13.06 | 17:15
Най-четени
-
Борисов за Митов: Ако не се справя, ще говорим за оставка
Той е изпратен в МВР именно за да направи така, че ведомството да работи добре с гражданите,...
13.06 | 11:15
-
Станислав Балабанов: Проблемът не е във вътрешния министър, а в нереформираната система
Депутатът от ИТН коментира трагедията със смъртта на Явор Георгиев във Варна
13.06 | 13:30
-
Ген. Атанасов: Не съм фен на президента, защото той е руски трол
Към момента рискове за националната сигурност заради ескалацията на конфликта Израел - Иран за...
13.06 | 14:14
-
Ваня Григорова: Общински съветници са на тезгяха и се търгуват
По думите ѝ решението за напускане на групата на БСП е заради несъгласието с това, което се...
13.06 | 12:00