Френски медии: Българската прокуратура се зае със случая „министър на социални помощи“ 11.09 | 09:30
Разследва човека, който го издаде

Вместо да започне разследване срещу министър, заподозрян за злоупотреба със социални помощи във Франция, магистратите в София разследват човека, който алармира за престъплението след направено от него разследване, коментира френският вестник L’Express.
Две години след разкритията на вестник L’Express заминистъра, който е взимал френски помощи за безработица от София, българското правосъдие започна разследване. Проблемът е, че то е срещу Атанас Чобанов от сайта Бивол, който публикува издадените от френската агенция по заетостта документи.
Прякорът "министър на социални помощи" е на Иван Данов, който е получавал помощи във Франция въпреки професионалната си активност в България.
От юни Чобанов е разследван за "клевета" по силата на Наказателния кодекс и разпоредбата, която предвижда присъда от 1 до 6 години затвор.
"Според мен това е ново доказателство, че българската прокуратура предпочита да си затвори очите пред истинските престъпления и да напада тези, които съобщават за тях", казва Атанас, който живее в София и Париж.
Водещи
-
Започва инициатива "Великденска кошница"
Ще има ли месо, яйца и козунаци на достъпни цени?
12.04 | 14:00
-
Варна е вече и СПА дестинация с минерална вода
Възможно ли е градът, освен морска столица, да се превърне и в столица на здравния туризъм у...
12.04 | 13:40
-
След Инстаграм и във Фейсбук: Въвеждат акаунти за тийнейджъри
Първоначално профилите ще бъдат достъпни в САЩ, Великобритания, Австралия и Канада, а по-късно...
12.04 | 13:20
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Протестиращи в Бургас искат летището да работи кръглогодишно
От своя страна кметът Димитър Николов отбеляза, че извън сезона има само един полет - до...
12.04 | 10:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20