Хванаха велинградски интернет доставчик с пиратски дискове 16.10 | 17:30
На дисковете е имало пиратски версии на компютърни програми

Проверки на кабелни телевизионни оператори извърши Инспекторатът по авторско право към Дирекция "Авторско право и сродните му права” (ДАПСП) при Министерство на културата, предаде агенция "Фокус”.
Извършените проверки са по повод сигнали от телевизионни организации правоносители за неразрешено препредаване на техни програми. Другите причини са във връзка с плана за действие, който бе приет от Съвета за защита на интелектуалната собственост към министъра на културата за ограничаване на интелектуалното пиратство.
Три проверки на кабелни телевизионни оператори са направени на 15 октомври на територията на Велинград. Образувани са адмнистративни преписки по описа на ДАПСП. По тях тече насрещна проверка.
Всички, които са нарушили Закона за авторското право и сродните му права, ще получат актове за установяване на административни нарушения.
Направена е и проверка в офиса на интернет доставчик във Велинград. По време на нея са открити оптични дискове с възпроизведени върху тях "пиратски” версии на компютърни програми. Става дума за предимно различни версии на операционната система "Windows и офис приложението "Microsoft Office”.
Всички дискове са иззети. На управителя на фирмата е съставен акт за административно нарушение.
Водещи
-
Сачева: Държавата по никакъв начин не пречи на София, а вината за кризата с боклука е единствено на кмета
Законопроектът на ИТН ще бъде преработен
10.10 | 11:30
-
Сиромахов публикува остър коментар във Facebook, насочен директно срещу депутата от ИТН Тошко Йорданов
"Тошко, пиша ти тук, за да наруша публично закона ви за личната информация и да имате...
10.10 | 11:15
-
Жени влязоха в болница след прием на добавки за сваляне на килограми
. В социалната мрежа TikTok може да откриете множество позитивни коментари
10.10 | 11:00
-
Крадат ни парите през телефона
Може да бъде използван и друг сценарий, например жертвата трябва да прехвърли парите си от...
10.10 | 10:45
Най-четени
-
Шест земеделски организации излизат днес на протест в София под надслов "В защита и подкрепа на българското производство!"
Шестте организации заявяват своята пълна подкрепа към министъра на земеделието и храните...
10.10 | 09:45
-
Терзиев: София няма да плаща 420 лв. на тон за боклука – очаква се договор с турска фирма
По думите му предприятието за третиране на отпадъци трябва да бъде укрепено.
10.10 | 09:59
-
Сиромахов публикува остър коментар във Facebook, насочен директно срещу депутата от ИТН Тошко Йорданов
"Тошко, пиша ти тук, за да наруша публично закона ви за личната информация и да имате...
10.10 | 11:15