Хванаха младеж да залага с чужда банкова карта 22.08 | 13:11
Младежът я намерил и използвал част от парите в нея преди залавянето му

Служители от сектор "Икономическа полиция” при ОДМВР – Бургас установиха поредния извършител на неправомерни транзакции, осъществени чрез използването на данни от банкова карта, собственост на 30 годишна бургазлийка – това е криминално проявения Я.Ч. от Бургас, 22-годишен, който намерил банковата карта в района на БСУ и вместо да я предаде на надлежните органи, злоупотребил с нея, извършвайки залози в сайт за хазартни игри.
При извършено претърсване в дома на Я.Ч. са намерени вещи и предмети, имащи отношение към осъщественото престъпление, както и банковата карта на потърпевшата. Бургазлията е задържан за срок от 24 часа, като е образувано досъдебно производство.
От полицията припомнят, че това е поредния случай, при който служители от сектор "Икономическа полиция” при ОДМВР – Бургас са установили неправомерно ползване на чужди платежни инструменти. Подобни случаи бяха регистрирани в началото на годината, като тенденцията е неправомерните транзакции в интернет-пространството да се запазват, което предполага повишена активност на оперативните действия , извършвани от спец- служителите на сектор "Икономическа полиция”.
ОДМВР – Бургас призовава граждани, потърпевши от подобен род неправомерни посегателства, да потърсят съдействие и да съобщят в сектор "Икономическа полиция” при ОДМВР – Бургас, на адрес : ул. "Христо Ботев” No 46.
Водещи
-
Софийската топлофикация изтегля със седмица по-рано спирането на топлата вода
Дружеството предприема действия топлоподаването да бъде спряно от 13 октомври, вместо по...
12.10 | 17:20
-
Километрично задръстване на автомагистрала "Тракия"след предната катастрофа
Няма информация за пострадали
12.10 | 17:00
-
За нула време: Марина Кискинова се сгоди и остана без работа
Талантливата актриса с тъга сподели, че е била изненадващо уволнена, след като води тегленията...
12.10 | 16:40
-
Кенийци пак първи на Софийския маратон
Ейбрахам Киплимо спечели титлата при мъжете в 42-рото издание на спортната проява
12.10 | 16:20
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Нови промени по АМ "Тракия"
Те са валидни за участъка в ремонт в Софийска област между 24-и и 33-и километър на...
12.10 | 10:40
-
Румяна Бъчварова: Тече процес на концентрация на власт
Според нея мотивът може да изглежда като персонална санкция срещу президента, но истинският...
12.10 | 14:00