Хванаха румънец, измамил българин по стара схема 02.01 | 15:44
Чужденецът взел от нашенеца 150 лева, а му дал два фалшиви златни пръстена

Румънец успя да измами българин и да му отмъкне шари по доста стара схема. На 29 декември след обяд 23-годишен пловдивчанин потърсил помощ в полицията в Първомай. Разказал, че около 15:00 часа станал жертва на измама на главен път Пловдив – Хасково. Обяснил, че пътувайки с автомобила си, преди разклон за село Бяла река, забелязал двама мъже и жена да махат за помощ покрай спрян в аварийната лента лек автомобил "Фолкстваген” с немска регистрация. Шофьорът веднага спрял. Когато слязъл от колата бил заговорен от единия от мъжете на развален български език. Чужденецът успял да убеди младежа да му услужи с българска валута, давайки в замяна на получените 150 лева два пръстена от жълт метал, според чужденеца - златни. След проверка при бижутер обаче мъжът разбрал, че е подведен.
По случая било образувано досъдебно производство по чл. 209, ал. 1 от Наказателния кодекс, стартирали комплекс от оперативни действия под наблюдението на Районна прокуратура – Първомай. В хода на разследването бил изпратен снимков материал от камерите за видеонаблюдение на територията на община Първомай в Съвместния контактен център за полицейско и митническо сътрудничество на Дунав мост.
Благодарение на добрата координация и оказаното съдействие от страна на румънската полиция, скоро била установена самоличността на 43-годишния извършител и съучастниците му, 52-годишен мъж и 42-годишна жена. Тримата били обявени за издирване и при влизане в Румъния задържани. С постановление на районната прокуратура вчера на 43-годишния румънски гражданин е повдигнато обвинение, взета му е 72-часова мярка за неотклонение. Работата по пълното документиране на случая и установяване на съпричастността му към подобни престъпления в страната продължава.
Водещи
-
Петьо Цеков: Всички се държат така, сякаш утре сме на избори
Любомир Стефанов: Стана мантра каквото и да се случва в държавата, Пеевски да управлява кораба
27.07 | 18:00
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21
-
Пламнала и борова гора в местността „Бакаджик” край Ямбол
Пожарът разгръща фронта си и се вижда от АМ „Тракия”
27.07 | 17:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20
-
Дайнов: Нови протести са възможни през октомври
Кабинетът ще падне тогава, когато Пеевски реши, че е подготвил достатъчно властова база, така...
27.07 | 10:20