Хванаха трима за убийството в „Орландовци“ 22.05 | 17:10
Мъжете на възраст между 22 и 47 години не са имали адресна регистрация в София

Трима мъже са задържани за убийство в София. Разследването започна веднага, след като на 17 май, около 3:25 ч., в полицията бе получен сигнал за немерено безжизнено тяло на жена на улица в столичния квартал "Орландовци". На място незабавно бяха изпратени екипи на полицията и спешна помощ, които установиха самоличността на починалата - 29-годишна жена, водила скитнически начин на живот. При първоначалния оглед бяха установени следи от насилие по тялото й.
В резултат на предприетите незабавни оперативно-издирвателни действия, включително разузнавателни беседи и веществени доказателства, бяха установени извършителите на тежкото престъпление - трима мъже на възраст 22, 31 и 47 години, пребиваващи на територията на столицата без адресна регистрация.
След 24-часовото им задържане и доклад на материалите по образувано досъдебно производство в Софийска градска прокуратура, тримата са привлечени като обвиняеми по чл. 116 вр. чл. 115 от НК. Наложени са им мерки за неотклонение "задържане под стража" за срок до 72 часа.
Подробности по случая бяха съобщени на брифинг от директора на СДВР ст. комисар Георги Хаджиев и административния ръководител на Софийска градска прокуратура Емилия Русинова.
Водещи
-
Теменужка Петкова: Членството на България в еврозоната представлява гаранция за икономическа и ценова стабилност
Ключов приоритет на правителството
02.09 | 11:45
-
Терзиев: Ще изискам спешни мерки за гарантиране на безопасността на градския транспорт
"Гражданите трябва да се движат спокойно и с доверие, че системата работи за тяхната...
02.09 | 11:15
-
НАП запорира 323 имота на съпругата на Ивелин Михайлов, докато той прехвърля фирми на майка си
Комисия разкри финансова пирамида
02.09 | 10:59
-
Първата участничка в "Ергенът: любов в рая" Емили Шишкова пребила приятелка с палка 2
Липсата на увереност я тласка към множество корекции. Реконструирала е нос, скули, брадичка,...
02.09 | 10:45
Най-четени
-
Южнокорейският рапър и певец Psy е арестуван
47-годишният музикант поднесе извинение след ареста си по подозрение в незаконно придобиване...
02.09 | 10:30
-
Климатолог прогнозира топло и слънчево време за първия учебен ден
Хубаво време в цяла Европа около 6 септември
02.09 | 09:45
-
Сериозно напрежение в Ботевград, където близо 300 души търсят отмъщение срещу предполагаеми наркодилъри
Дългогодишен проблем с наркоразпространението
02.09 | 09:30
-
Анализ показва шокиращи резултати от матурата по БЕЛ, в 17 училища всички са с "чиста двойка"
Търсят се причините за провала
02.09 | 09:12