Хванаха шофьора, удрял с джипа си друга кола в центъра на София 27.08 | 11:39
Задържан е за 72 часа, прокуратурата ще иска постоянен арест

На 26.08.2020 г. Софийска районна прокуратура (СРП) привлече към наказателна отговорност Н. Р., на 39 години, за престъпление по чл. 325, ал. 3, вр. ал. 2, вр. ал. 1 от НК.
Н. Р. е обвинен в това, че на 19.08.2020 г., около 15:30 часа, в гр. София, на кръстовището на бул. "Цар Освободител" и ул. "Георги С. Раковски", е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото. Деянието е извършено при управление на моторно превозно средство и се отличава с изключителна дързост.
Обвиняемият шофирал джип "Мерцедес" G 63, когато без каквато и да е причина, ударил последователно два пъти спрял в дясно на пътя лек автомобил "Ситроен" С1, докато в него се е намирала Е. Т. и малолетното ѝ дете - на 10 месеца. Деянието е извършено на централно столично кръстовище.
В хода на разследването са установени и разпитани свидетели – очевидци. Иззети са записи от охранителни камери в района на местопроизшествието, приобщен е и запис, излъчен в ефира на национална телевизия. Направени са разпознавания.
Автомобилът, с който е извършено деянието, е регистриран като собственост на фирма "С.Р." ООД, като към момента е обявен за общодържавно издирване.
За извършеното от обвиняемия Н. Р. престъпление се предвижда наказание лишаване от свобода до пет години.
Предвид високата обществена опасност на деянието и извършителя на 26.08.2020 г. прокурор при СРП е постановил задържане на Н. Р. за срок до 72 часа, след изтичането на които ще бъде изготвено и внесено искане до Софийски районен съд за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо обвиняемия.
Водещи
-
Изритаха Русия от проекта за международната окололунна станция Гейтуей
Ръководителят на руската космическа агенция Дмитри Рогозин реагира на тази новина в своя канал...
26.01 | 08:00
-
772 новозаразени и над хиляда излекувани за денонощие! 60 загубиха битката с К-19
Общият брой на починалите с коронавирус в България достигна 8880 души
26.01 | 07:30
-
Облачно с валежи от сняг, в южните и източните райони от страната - от дъжд
След обяд снеговалежът ще спре. През нощта срещу сряда и в Източна България дъждът ще премине...
26.01 | 07:00
-
Трикове как да възстановим бързо вкуса и обонянието си след COVID-19
След боледуване с коронавируса много хора губят вкуса и обонянието си
25.01 | 20:00
Най-четени
-
772 новозаразени и над хиляда излекувани за денонощие! 60 загубиха битката с К-19
Общият брой на починалите с коронавирус в България достигна 8880 души
26.01 | 07:30
-
Облачно с валежи от сняг, в южните и източните райони от страната - от дъжд
След обяд снеговалежът ще спре. През нощта срещу сряда и в Източна България дъждът ще премине...
26.01 | 07:00
-
На Острова ще борят COVID-19 с чудодеен спрей
“Лечението доказа 99,9% ефективност при убиването на коронавируса при независими лабораторни...
25.01 | 13:31
-
Още по-строги мерки въвеждат Франция, Германия и Испания
От 600 до 600 000 евро глоба за нарушаване на вечерния час в Мадрид
25.01 | 09:01