Чипровският манастир има нов игумен 12.06 | 09:13
Светият Синод определи и помощник на Главния секретар на Св. Синод

Чипровският манастир има нов игумен. Това е архимандрит Неофит, съобщават от Видинска света митрополия.
С благословението на Негово Високопреосвещенство Видинския митрополит Дометиан и решение на Видинския епархийски съвет от 11 юни 2014 година Чипровската света обител "Св. Йоан Рилски” е с нов игумен.
Новият игумен на обителта е архимандрит Неофит до сега е бил брат на Раковишката света обител "Св. Троица”, Кулска духовна околия. Архимандрит Василий, който бе досегашният игумен на манастира, напуска светата обител и Видинска епархия и постъпва като брат в Троянския манастир "Успение Богородично”, където от 1 май бе поставен за игумен Негово Преосвещенство Величкият епископ Сионий, духовен отец на архимандрит Василий.
По време на игуменството на архимандрит Василий, светата обител бе въздигната, обновена и духовно укрепена. Архимандрит Неофит поема ръководството на манастира в един добър период и надеждите на Видинска света митрополия са обителта да процъфтява и да се утвърди като истинска духовна крепост на вярата, за помощ и утеха на вярващите християни.
На своята редовна лятна сесия Светият Синод на Българската православна църква реши да определи йеромонах Герасим, брат на Дивотинския манастир "Св. Троица", за помощник на Главния секретар на Св. Синод Русенски митрополит Наум. Йеромонах Герасим ще встъпи в длъжност на 1 юли 2014 г.
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Мартина от "Ергенът" замени Елвиса с млад милионер
Двамата са били в изключително близки отношения, а очевидци твърдят, че „химията между тях е...
25.08 | 15:30