Ще откриват пощенски служби на места с над 800 жители 02.05 | 19:18
Не се планира закриване на пощенски станции, увери ресорният министър Ивайло Мисковски

Пощенски служби ще се откриват в населени места с население над 800 жители. Това реши днес Министерският съвет на редовното си заседание. Ако в съответното село или махала живеят по-малко хора, ще се осигуряват други форми на обслужване, гарантиращи извършването на универсалната пощенска услуга. Това предвиждат приетите от правителството Нормативи за определяне гъстотата на точките за достъп до пощенската мрежа на пощенския оператор със задължение за извършване на универсална пощенска услуга, така че да съответстват по брой и гъстота на нуждите на потребителите.
В момента не се планира закриване на пощенски станции, те ще продължат да обслужват жителите, както досега, посочи министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски.
"Съществуващата до момента конфигурация няма да бъде променяна", коментира министърът.
Проблемът на пощите до края на миналата година бе че самите те нямаха механизъм, по който да докажат загубите си по извършване на своите функции, тъй като обслужват и други райони. Доказвайки, чрез определена методика тези загуби, самите пощи ще могат да се възползват от държавни субсидии, уточни Московски.
Вече има изискване относно броя на пощенските кутии като в населени места с до 2000 жители трябва да има поне една кутия, при население от 2000 до 10 000 жители – поне по една на всеки 2000 жители, при население от 10 000 до 50 000 жители – поне по една на всеки 3000 жители, и при население над 50 000 жители – поне по една на всеки 5000 жители.
Върху кутиите трябва да е отбелязан съответният пощенски код, номер на пощенската кутия и денят и часът за събиране на пратките.
Водещи
-
Образуваха дисциплинарно производство срещу българския европрокурор
Това съобщиха от офиса на Лаура Кьовеши
25.09 | 20:45
-
Шефът на КЗК: Цените в големите вериги не растат, но надценките стигат до 100%
Според Росен Карадимов в сферата на услугите поскъпването е „безобразно“
25.09 | 20:30
-
Калоян Методиев: Вкусът към привилегии е основна характеристика на това управление
"Заради самозабравянето на управляващите няма кворум и НС не работи", смята той
25.09 | 20:15
Най-четени
-
Гонка си спретнаха в София Емрах Стораро и Константин
Видеото дори е качено в социалните мрежи от Константин.
25.09 | 12:59
-
"Възраждане" са внесли в Люксембург иск срещу присъединяването ни към еврозоната
Прогнози за политическата обстановка
25.09 | 11:00
-
Лидерът на ГЕРБ коментира ареста на Коцев и обвини премиера в неадекватна реакция за Плевен
Бойко Борисов: ПП мислят само за оцеляване, не за утрешния ден
25.09 | 10:45
-
Дончев: Най-важното, което направи това правителство, е да ускори плащанията и изпълненията на проектите по ПВУ
И уточни, че най-важното, което е направило това правителство, е да ускори плащанията и...
25.09 | 12:45