Ще проверят съборени ли са доброволно незаконните постройки в Гърмен 16.06 | 08:40
Полицията в Благоевград опроверга информацията за опит за щурмуване на ромския квартал „Кремиковци“ в Гърмен

Областният управител на Благоевград Бисер Михайлов увери, че ще бъдат спазени всички разпоредби за незаконните постройки в ромския квартал "Кремиковци" в Гърмен.
Това заяви самият той, след като снощи изтече срокът, в който собствениците на незаконните къщи трябваше да ги премахнат.
Следващото нещо, което предстои, след изтичането на срока, на място служители на регионалния отдел по държавен строителен контрол да установят дали се е пристъпило към доброволно събаряне, ако - не, да направят съответните протоколи. Категорично държавата изпълнява всяка една стъпка, съгласно закона, заяви Михайлов пред БНР.
Същевременно от полицията в Благоевград опровергаха информацията за опит за щурмуване на ромския квартал "Кремиковци" в Гърмен, тази нощ. Полиция и жандармерия охраняват района от 25 дни след масовия бой между роми и други жители на общината.
Водещи
-
Институциите ще спасяват езерото Сребърна с вода от Дунава
Спешни мерки и институционална координация
30.06 | 11:45
-
Двама мъже се удавиха в морето край Бургас
Тялото му е откарано за аутопсия в УМБАЛ – Бургас. Работата по случая продължава.
30.06 | 11:14
-
Тръмп каза няколко думи по повод дистанцирането си от основателя на ,,Тесла’’ и ,,СпейсЕкс’’ Илон Мъск
79-годишният републиканец заяви, че Мъск е ,,прекрасен човек’’, но гневът му и поведението му...
30.06 | 10:59
-
Мъртва риба във водите на река Марица
Друг негов колега вдига дрон. По думите му кадрите показват много голямо количество мъртва...
30.06 | 10:45
Най-четени
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59
-
Зоолог от БАН: Следата в Шуменско може да е от голямо куче
Шуменското плато отново е отворено
30.06 | 09:45