Юрова: София да продължи с реформите и то не само на хартия 10.09 | 17:24
Първите доклади за върховенството на закона в целия ЕС ще бъдат публикувани на 23 септември
Комисията на Европейския парламент по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи изслуша зам.-председателя на Европейската комисия Вера Юрова за актуалното състояние на Механизма за сътрудничество и проверка, който следи България и Румъния.
Според нея трябва да се свърши още много работа и реформите трябва да са реални, а не на хартия. Никоя система не е идеална и прекратяването на механизма не означава, че системата е станала идеална. Тя добави, че първите доклади за върховенството на закона в целия Евросъюз ще бъдат публикувани на 23 септември, съобщи БНТ, предаде БГНЕС.
От групата на ГЕРБ/EНП публикуваха вчера съобщение, в което обясняват, че на заседанието не са канени и няма да присъстват представители на български или румънски институции, а само евродепутати. Очаква се групата за мониторинг на демокрацията в ЕП, която в края на август имаше закрито заседание за ситуацията в България, да докладва на комисията по правосъдие заключенията си.
Водещи
-
Още една голяма шивашка фирма в Русе спря работа
Това е поредният голям удар за шивашкия бранш в региона през тази година
18.11 | 16:30
-
Новият живот на Ноле в Гърция: Среща с Мицотакис му осигури проект за € 20 000 000
Новак Джокович се превърна в постоянен гражданин на Атина с цялото си семейств
18.11 | 16:00
-
Празничните добавки влизат в закон
Така сумите ще се дават редовно на всички нуждаещи се по линия на социалното подпомагане
18.11 | 15:45
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30