Ямболският окръжен съд даде ход на делото срещу Лечков 11.06 | 11:55
Бившият кмет на Сливен е обвинен в длъжностно престъпление
Ямболският окръжен съд е дал ход на делото срещу бившия кмет на Сливен Йордан Лечков. За това съобщи Агенция "Фокус".
Обвиненията срещу Лечков са за длъжностно престъпление и ощетяване на общинския бюджет. Според прокуратурата бившият вече кмет на Сливен е предоставил недвижим имот, който е бил общинска частна собственост - бивш казармен район, за ползване от местни фирми, без да направи публичен търг или публично оповестен конкурс за сключване на договор за наем.
С тази стъпка бюджетът на общината е ощетен с над 671 хил. лева.
Припомняме ви, че през миналата есен състав на Окръжният съд в Ямбол постанови 3-годишна условна присъда за Йордан Лечков по същите обвинения. Изпитателният срок беше 5 години, а освен това Лечков трябваше да плати и 670 хил. лева за пропуснати ползи на общината.
Бившият кмет на Сливен обаче обжалва присъдата пред Бургаския апелативен съд. В крайна сметка делото беше върнато заради допуснати съществени нарушения на процесуалните правила и немотивиране на присъдата.
Сега делото се гледа от друг съдебен състав, с председател съдия Георги Карабаджаков. Съдът не прие искането на община Сливен да бъде конституирана като граждански ищец по делото, тъй като гражданският иск съществено ще затрудни наказателния процес.
По делото са призовани близо 20 души. Становище по експертизи ще дадат две вещи лица.
Водещи
-
Пеевски призова за спокойствие и разум на протеста под надслов „Не на омразата”
Лидерът на „ДПС-Ново начало” говори пред партийния елит в Кърджали
08.12 | 19:20
-
Кабинетът одобри законопроекта за държавния бюджет за 2026 година
Минималният размер на фискалния резерв към 31.12.2026 г. е заложен да бъде в размер на 2,4...
08.12 | 19:00
-
След раздялата с Ивана: Стояна си направи собствен бенд
Култовото дуо от попфолка се раздели след близо 30 години съвместна работа
08.12 | 18:45
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20