„Красна поляна“ отбелязва една година протести 13.02 | 09:15
Хората искат тоталното премахване на Виетнамските общежития
В столичния квартал "Красна поляна" ще отбележат една година от началото на протестите там. И ще го направят отново с демонстрация на недоволство. Тя ще се състои довечера от 19:00 ч. на бул. "Мушанов" и ул. "Добротич", предаде БГНЕС.
В продължение на една година район "Красна поляна”, наброяващ 68 хиляди души, крещя, вика, протестира и се задушаваше в отрова ежедневно заради безхаберието на институциите, казват организаторите на протеста. И заявяват: Борбата ни продължава!
"На този безброен по ред за нас живущите в този район протест, всички присъстващи, ще подпишем петиция до омбудсмана Мая Манолова. В нея ще поискаме рестарт на преговорите от миналата година и подновяване на диалога със столичния кмет Йорданка Фандъкова по темата "Селище на строителя”, чрез посредничеството на омбудсмана”, казват организаторите.
Те посочват още, че ще настояват за три основни неща. Първото е проект за решение на Столичен общински съвет, с който да се определи краен срок за премахване на Виетнамските общежития. Сред исканията са им и план за усвояване на освободения терен съобразен напълно с волята и съгласието на живущите в район "Красна поляна".
Водещи
-
Биляна Дудова ще се изправи срещу рускинята Амина Танделова в битка за сребърния медал
Българската националка и състезателка на СКБ „Юнак – Локомотив“ – Русе записа две победи от...
07.02 | 17:40
-
„БСП – Обединена левица“ подкрепя бойкота на супермаркетите
На 13 февруари в магазините не трябва да има купувачи, за да покажем, че няма да търпим повече...
07.02 | 17:20
-
Кабинетът "Желязков" замрази военното споразумение с Украйна
Това стана ясно по време на блицконтрола в Народното събрание днес
07.02 | 16:45
Най-четени
-
Росен Желязков: Важно е да увеличим приходите и да осветлим сивата икономика
Данните за последното тримесечие ще определят бюджетната рамка
07.02 | 12:45
-
МВР започва масирани проверки по пътищата
Министерството на вътрешните работи започва масирани полицейски операции по цялата...
07.02 | 10:30
-
Проф. Ангелов за вейповете: Битката ще е голяма, но няма да отстъпим и крачка назад
По думите му контролът ще се осъществява от подчинените на МВР органи.
07.02 | 12:30