„Младост” отново на протест срещу застрояването на градинките 06.04 | 10:46
Столичният общински съвет решава днес дали да провеждат референдум

Квартал "Младост” отново се вдига на протест, като този път хората ще бъдат пред сградата на Столична община. Общинските съветници денс окончателно трябва да решат дали да уважат желанието на жителите на най-големия жилищен квартал за провеждане на референдум срещу презастрояването му, предаде Нова телевизия.
Въпреки че над 14 000 души се подписаха "за” провеждане на допитването, комисиите на Столичния общински съвет вече веднъж отхвърлиха искането им. Мотивът - въпросите от референдума са незаконосъобразни. По закон обаче гражданите имат право да правят референдуми за устройството на териториите и за екологичен начин на живот, твърдят протестиращите.
"Причините въпросите да бъдат незаконосъобразни са, че така формулирани те противоречат на законите. Първият въпрос гласи, че трябва да се промени Общият устройствен план на Столична община. Компетентността на Общинския съвет обаче не е да променя закони и не е изцяло в компетентността му приемането на Общия устройствен план”, обясни председателят на Комисията по архитектура в Столична община Силвия Христова.
Водещи
-
Първите глоби за шофиране в аварийните ленти на магистралите ще бъдат налагани от тази събота и неделя
Позицията на МВР
15.07 | 17:40
-
Нов обрат по делото "Дебора"
Районният съд в Пловдив пусна на свобода обвиняемия Георги Георгиев срещу парична гаранация от...
15.07 | 16:45
Най-четени
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
Тръмп за BBC: Разочарован съм от Путин, но не съм го отписал
Интервюто се появява в медийното пространство часове след като Тръмп обяви нови оръжейни...
15.07 | 12:00