„Транспортна полиция” действала самосиндикално при арестите 10.03 | 15:21
Действията на патрула не били съгласувани с жандармерията. Протестът в София приключи

След като започна от сградата на икономическото министерство, мина през сградата на президентството, стигна до Централна ЖП гара, след което отново се върна пред сградата на президентството, днешният протест в столицата проключи.
Протестиращите благодариха на полицейските служители, които охраняваха протеста. Организаторите призоваха следващата демонстрация да е на 12 март, то 12.00 часа пред Народното събрание. Протестиращите се разотиват.
Още е спряно движението по бул. "Цар Освободител”.
Междувременно стана ясно, че арестуваните и след това осовободени протестиращи, са били пуснати с помощта на жандармерията.
Патрулът от "Транспортна полиция" е действал самосиндикално, без да съгласува действията си с никого.
Над 2000 души скандираха "БДЖ не се дарява, нито подарява!" и "БДЖ на хората, не на мафията!" на столичната Централна гара.
Точно в 12:45 часа, те слязоха от пероните на релсите и спряха движението на влаковете.
След 15 минутна блокада, ръководителите на протеста Янко Петров и Методи Митев призоваха хората да освободят релсите, тъй като движението на влаковете е жизнено важно за оцеляването на компанията.
Когато хората започнаха да се оттеглят, патрул на "Транспортна полиция" задържа двама от участниците в протеста. Новината за арестите бързо стигна до всички и с мощни скандирания "Мафия", "Боклуци" и "Еничари", хората отново се върнаха на перона.
Заради арестуваните си съратници, протестиращите окупираха коловозите отново и не пускаха влакове и маневрени машини да се движат. Освен бързите влакове, за които съобщихме по-рано, спрян бе и товарен влак за Драгоман.
Част от протестиращите превзеха маневрен локомотив, който стана тяхна трибуна за кратко.
Железничарите симпатизираха на гражданите, обявили се в подкрепа на искането за спиране на приватизация на "БДЖ-Товарни превози" и споделяха, че се надяват след днешните действия, властта да преразгледа ситуацията.
Ръководител смяната на Централна ЖП гара обяви за iNews че информация за блокирани влакове е получена и от Монтана.
Да подкрепят протеста бяха дошли представители на кондукторското съсловие в БДЖ и основателят на гражданска инициатива "За обществен и релсов транспорт" Веселин Кирев.
Водещи
-
Парламентът решава съдбата на шестима депутати и референдума за лева
Групата на "Продължаваме промяната – Демократична България" предлага разглеждане на промени в...
06.05 | 18:00
-
Безалел Смотрич заяви, че победата на Израел в Газа означава, че палестинската територия ще бъде „напълно унищожена“
„Газа ще бъде напълно унищожена, цивилните ще бъдат изпратени на юг в хуманитарна зона без...
06.05 | 17:40
-
Опасни гръмотевични бури и поройни дъждове в няколко района у нас
Към 15:00 часа във вторник в няколко района на страната се образуваха опасни гръмотевични...
06.05 | 17:20
-
Путин: Москва желае "справедливо" ядрено споразумение между САЩ и Иран
Съвсем наскоро Русия изпрати два самолета, за да помогне за потушаването на пожар след...
06.05 | 16:59
Най-четени
-
Потресаващи признания на убиеца на Маги
"Това не е вярно! Процедурата е спазена, както изисква законът", отговориха от прокуратурата.
06.05 | 13:30
-
Голям гаф на парада за Гергьовден!
Докато президента и главнокомандващ Румен Радев поздравяваше блоковете на различните видове...
06.05 | 13:15
-
Парламентът решава съдбата на шестима депутати и референдума за лева
Групата на "Продължаваме промяната – Демократична България" предлага разглеждане на промени в...
06.05 | 18:00
-
Честваме паметта на свети великомъченик Георги Победоносец
Той бил римски воин, който служил в малоазийската област Кападокия по времето на римския...
06.05 | 09:02