Meteo Balkans: След валежите от сняг се задава кучи студ 13.01 | 12:15
Очакваме температури под минус 10°, а в някои райони в Югозападна България и котловините - и до минус 15°С
След валежите от сняг, от северо-североизток, към нашата страна ще се насочи по-студена въздушна маса. Очакваме температури под минус 10°, а в някои райони в Югозападна България и котловините - и до минус 15°С.
Във вторник и сряда времето ще остане студено, с минимални температури между –7° до –3° и максимални около 2° до 5°. Още през нощта срещу вторник валежите почти навсякъде ще спрат, а облачността от север ще започне да се разкъсва и постепенно да намалява. В югоизточните райони и Родопите облачността ще остане по-значителна, като на места може да превали слаб сняг.
Вятърът във вторник ще отслабва, а в сряда ще стане слаб, от северозапад. Макар сутрешните часове да бъдат доста студени, през деня се очаква подобрение на времето и повече слънчеви часове от сряда, пише Meteo Balkans.
В четвъртък и петък ще имаме повече слънчеви часове, като мъгли или ниска облачност, особено в отделни райони в низините и котловините. След обяд те обаче ще се разсейват и ще имаме повече слънчеви часове. Максималните температури ще се повишат, но сутрешните ще са доста ниски.
Минималните температури ще останат ниски – между –12° и –5°, докато дневните ще се повишат до 5° – 8°. Вятърът ще е слаб от северозапад, като в петък временно ще се усили до умерен.
Събота и неделя сутрините остават студени, с минимални температури около –10° в низините и до –14-15° и то , в отделни котловини. Дневните температури ще се повишат и ще достигнат между 5° и 10°.
През деня ще имаме повече слънчеви часове, въпреки че в някои низини сутрините може да започват с мъгла или ниска облачност, която ще се разсейва до обяд. Вятърът ще остане слаб до умерен от северозапад.
През тази седмица ще бъдем свидетели на типично за януари време – студени утрини, слънчеви следобеди и ясни зимни дни. Обличайте се топло за ранните часове и се наслаждавайте на по-приятните следобеди в края на седмицата!
Водещи
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Фон дер Лайен за мирния план за Украйна: Да включва още влизане в ЕС и НАТО
Тя призова "централната“ роля на Европейския съюз да бъде "напълно призната
23.11 | 17:00
Най-четени
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Вежди Рашидов: Бюджетът е проста работа – ако в кофичката има 100 лева, не можем да харчим 120
Президентът се държи като политик, вместо като държавник, обобщи поведението на Румен Радев...
23.11 | 12:00