10 млн. лв. за ЦИК за изборите 06.08 | 16:19

Централната избирателна комисия (ЦИК) получава близо 9 милиона 990 хиляди лева за организацията и провеждането на предсрочните парламентарни избори на 2 октомври, предаде БНР.
В същото време правителството поема ангажимент да осигури допълнителни средства за Комисията, ако се сключат договори за логистика и техническа поддръжка на машините за гласуване, както и за други материали и съпътстващи дейности за обезпечаване на вота с устройствата. Това става ясно от публикуваната План сметка, приета от правителството.
В документа се разписва харченето на отпуснатите 70 милиона 537 хиляди лева за изборите.
Близо 10-те милиона лева, които ЦИК получава, са за възнаграждения и осигуровки на заети по трудови и граждански договори, за материално-техническо осигуряване на изборния процес, включително за отпечатване на хартиените бюлетини за гласуване, за компютърната обработка на данните от гласуването, за разяснителната кампания за правата и задълженията на гражданите са начина на гласуване, както и за медийни пакети, които ще се платят от ЦИК на партиите, коалициите и инициативните комитети.
По бюджета на МС се осигуряват 7 милиона лева, за да се плащат възнагражденията на РИК.
Най-много средства - 29 милиона и 400 хиляди лева за подготовката на вота получават общините. Те ще плащат възнагражденията на членовете на СИК и по това перо се заделят 15 милиона лева, други 14 милиона са отново за логистични действия на местните управи.
МВР получава 12 милиона и 700 хиляди лева, а външното ни министерство - 7 милиона 635 хиляди лева, като с тези средства трябва да организира изборите извън страната.
Водещи
-
Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат
Това обяви лично той (ВИДЕО)
25.06 | 14:06
-
ГИТ с препоръки каква да е температурата в офиса при жегите
Изискванията за микроклимата на работните места през топлия период на закрито са градусите да...
25.06 | 15:01
-
След акцията в СО: Никола Барбутов подаде оставка като зам.-кмет на София
„Всичко в ресора, за който отговарям, ще бъде поставяно под съмнение и ще бъде предмет на...
25.06 | 14:30
Най-четени
-
Сергей Станишев: След 18 години в ЕС много българи вече са видели и меда, и жилото
Той коментира още, че страховете винаги са мощен инструмент за въздействие и за печелене също...
25.06 | 10:45
-
АПИ троши над 18 милиона лева за камери, които дублират тол системата 4
Умишлено несертифициране
25.06 | 10:14
-
С настъпването на горещите летни дни, е важно да се предпазим от топлинен удар
С настъпването на горещите летни дни, е важно да се предпазим от топлинен удар, който може да...
25.06 | 12:00
-
НАП, КЗК и КЗП представят резултатите от проверките на цените 2
"Това си е чиста спекула"
25.06 | 11:15