2 години пробация за хулиганските прояви на Волен Сидеров 05.07 | 14:45
Лидерът на „Атака” иска наблюдението върху нас от Брюксел да отпадне, тъй като вече има осъден депутат

Окончателната присъда, която получава Волен Сидеров за хулиганските си прояви, е 2 години пробация. Освен това за същия период от време лидерът на "Атака” ще се разделя и с 25% от месечната си заплата. Паралелно с това 2 пъти седмично ще се среща и с пробационен служител. Това е окончателното решение на Софийския градски съд по 5 дела за общо 9 хулигански прояви на Сидеров, съобщава БНР.
Преди решението от прокуратурата поискаха наказанието на Сидеров да бъде увеличено с 1 година заради "цялостната престъпна дейност" на лидера на "Атака". Съдът обаче не се съгласи, припомняйки, че петте присъди пробация са в резултат на споразумение между държавното обединение и Сидеров и неговата защита. И в този смисъл, ако прокуратурата е смятала, че за тази цялостна престъпна дейност трябва да има по тежко наказание, трябвало да се договори с него.
Решението на СГС не е окончателно и може да бъде протестирано или обжалвано пред Софийския апелативен съд. Засега от прокуратурата не казват какви са намеренията им.
Самият Сидеров пък използва своето наказание, за да се обърне с призив към медиите да уведомят Европейската комисия за случилото се в съдебната зала и да поискат, заради това, че вече има осъден депутат, да падне евронаблюдението.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00