25-годишният Октай Енимехмедов нападна Доган 19.01 | 13:25
Той е от Бургас и е криминално проявен, а пистолетът е бил газов

Газов е бил пистолетът, насочен срещу Ахмед Доган, по първоначални данни. Това съобщиха за Агенция "Фокус” от СДВР.
Мъж с пистолет се качи на подиума, докато лидерът на ДПС Ахмед Доган изнасяше доклада си на Осмата национална конференция на ДПС.
Мъжът е задържан. Предстои да бъде установена самоличността му.
В Четвърто РУП е задържан 25-годишен мъж след опит за нападението, съобщиха от МВР. По време на конгреса на ДПС в НДК, 25-годишният О.Е. излязъл на трибуната и насочил оръжие срещу партийния лидер.
Веднага е задържан и отведен в Четвърто РУП. У него са открити газов пистолет и два ножа.
Мъжът е от Бургас и е криминално проявен – регистриран е за хулиганство, телесна повреда и грабеж.
Работата по случая продължава.
По информация на TV7 делегати в конференцията са казали, че нападателят е имал бадж като гост на конференцията, от страна на младежкото ДПС, по неофициална информация. Той е добре сложен, около 30-годишен.
Голям хаос цари в НДК.
Конференцията е прекъсната. Тя ще бъде подновена в 15.00 часа.
Доган беше нападнат с газов пистолет, докато изнасяше речта си пред делегатите на форума. Репортерите видяха как човек тича към трибуната и застава до лидера на ДПС.
Кадри от камерите, които снимаха събитието, показват как Доган сам избива оръжието от ръцете на нападателя си. После репортерите видяха самото оръжие - газов пистолет, паднал до стълбите под трибуната.
Нападателят беше съборен на пода от делегати, преди да бъде да изведен от залата. Ахмед Доган беше изведен бързо от залата.
Пълният текст на речта на Ахмед Доган ще бъде раздаден на всеки от делегатите на форума, съобщава БТА. Преди нападението лидерът на ДПС разясняваше на присъстващите новите реалности и предизвикателства пред страните от ЕС и че програмата 2020 е огромно предизвикателство пред Съюза и от нейното изпълнение ще зависи не само целостта на ЕС и състоянието на страните в него, но и геополитическия баланс.
Водещи
-
Методи Байкушев: ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци", категоричен...
12.07 | 18:00
-
Владислав Горанов: На Пеевски няма да му стигнат силите чак за премиер
"Магнитски" е дамга, но не ми трябва реабилитация, политическа най-малкото, посочи той
12.07 | 17:40
-
Иван Иванов на финал на „Уимбълдън“ при юношите
България отново на върха в световния тенис
12.07 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55
-
Нинова: Непокорна България вече е официално регистрирана партия
Това съобщи тя с пост във Фейсбук
12.07 | 14:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40