340 лекарства липсват по аптеките 19.12 | 10:00
Колко сериозен е проблемът коментира Николай Костов от Асоциацията на собствениците на аптеки

Зрителите на NOVA сигнализираха, че липсват лекарства за лечение на респираторни заболявания в аптеките. Някои от тях са предназначени за терапии на деца. Колко сериозен е проблемът в ефира на "Събуди се” коментира Николай Костов от Асоциацията на собствениците на аптеки.
Става въпрос за "Вентолин” - разтвор за инхалации, както и "Пулмикорт”. Те са в периодична липса от началото на годината досега. През декември фармацевти, педиатри и родители сигнализираха за липсата им в аптечната мрежа.
"Отдавна липсват. Въпреки че е алармирано многократно, проблемът си стои и той е само индикативен. Има още много лекарства, които липсват. Има списък, който се генерира всяка седмица. В него са вписани 340 медикамента, обхващащи всички терапевтични групи”, посочи Костов.
Специално при "Вентолин” и "Пулмикорт” той обясни, че липсата се дължи на увеличеното търсене заради коронавируса. "При другите - причините са най-различни - често е реекспортът”, коментира Костов.
Относно противогрипните ваксини специалистът уточни, че все още има останали количества, както и че все още не е късно да се имунизираме.
Водещи
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Японската Ванга със страховито предсказание за 25 юли 2025 г.
В миналото Рио Тацуки е направила няколко точчни пророчества
18.04 | 17:43
-
Рубио: Тръмп ще се откаже да посредничи за мир, ако до дни няма напредък
Държавният секретар на САЩ коментира и въпроса за иранската ядрена програма
18.04 | 17:20
-
Инспекцията по труда е спряла 321 опасни работни места
Установени са забавени трудови възнаграждения в размер на над 1 милион лева
18.04 | 16:40
Най-четени
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
Километрична автоколона на АМ "Хемус" в посока Варна
18.04 | 16:59