64 млн. лв. сме дали досега за винетки за 2011 г. 08.02 | 15:25
100 лева е глобата за невалиден стикер

От началото на годината до момента реализираните приходи от продадени винетки са 64 млн. лева. Това съобщи Александър Косерков, директор на Дирекция "Пътни такси и разрешения за специално ползване на пътищата” в Агенция "Пътна инфраструктура” (АПИ), цитиран от Агенция "Фокус”.
Приходите са с 2 млн. лева повече от същия период на миналата година. От АПИ считат, че част от гражданите, които преди са използвали фалшиви винетни стикери, сега са си купили истински.
Комисар Алекси Стратиев, заместник-директор на ГД "Охранителна полиция” каза, че още преди десет дни е пуснато разпореждане контролните органи да не следят за изписването на регистрационния номер на годишните винетки или за правилното му изписване.
В момента няма закон, който да вменява това задължение и за това няма да се налага санкция от контролните органи.
Общото задължение на водача на превозното средство е да си залепи валиден винетен стикер и да премахне стария такъв. Санкцията за непремахната стара винетка, застраховка и други, е 20 лева. За миналата година има четири такива случая.
Водещи
-
Председател на наше НПО и още трима са задържани за престъпление
Заедно с актьор, гръцки модел и бивш военнослужещ от Френския легион, са вързали и държали...
23.10 | 21:00
-
Решено: Такситата в София с 18,6% по-високи цени от 1 януари
Столичният общински съвет одобри поскъпването
23.10 | 20:45
-
Бюджет'26: Ковид добавката отпада, вдигат вдовишките пенсии от 30% на 35%?
С първия бюджет в евро вероятно ще направят промени в пенсиите и осигурителните прагове
23.10 | 20:30
-
Военен пострада тежко при планирани парашутни скокове
Младши сержантът незабавно е транспортиран с военен хеликоптер в болница
23.10 | 20:15
Най-четени
-
Край на дългогодишната привилегия на Румен Радев да размахва укази над службите за сигурност
Ветото, което не уплаши никого
23.10 | 12:45
-
Спаси София: Ако картелът с боклука е проблем, защо таксиметровият картел не е?
„Ако ни е проблем картелът за боклука, защо не ни е проблем картелът при такситата?“, попита...
23.10 | 11:15
-
Проф. Кантарджиев подчерта, че е важно хората да се подготвят за сезона с няколко прости стъпки; грипът е близо
„До момента бяхме по-надолу в сравнение с миналата година, но сега случаите се увеличават“,...
23.10 | 10:45