8200 свободни места има в детските градини в София 27.02 | 13:44
Става въпрос за места за първа градинска и двете яслени групи за постъпване от септември

Общо 8200 са свободните места за първа градинска и двете яслени групи за постъпване от септември. Това съобщи пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова по време на откриването на нова сграда на детската градина в село Волуяк, съобщава БТА.
По думите й от тези свободни места 3800 ще са тези за децата в първа група, като тези места са с 400 повече от миналата година. Детската градина във Волуяк е последната от тези, които преди пет години бяха с предписание за закриване поради пожароопасността им, припомни Фандъкова.
На мястото на старата сграда за пет месеца е изградена нова, като в нея има и новооткрита яслена група. Общата стойност на строителството е 1,5 млн. лв., като в тези средства е включено и оборудването на помещенията. Площта на новото детско заведение е 1500 квадратни метра.
С изграждането му се решава и проблемът с чакащите за детска градина деца в район "Връбница", посочи Фандъкова.
Тази година предстои завършването на шест детски градини, началото на строителството на други две - в "Дружба" и в "Лозенец", както и проектирането на 40 нови сгради.
По думите на кмета проблемът с чакащите деца за детска градина е сериозен в районите "Люлин" и "Младост", както и тези в центъра.
Водещи
-
Първан Симеонов: Проблемът на правителството е с прекаляването - оттук идват големите грешки
Енергията от 2020 г. не е изчерпана, търси си нов стопанин
21.07 | 18:00
-
Източeн хороскоп за втората половина на юли
Партии започват рокади и реформи, отпускарите ще се радват на повече екзотика, изчислява...
21.07 | 17:45
-
Опасни бактерии са открити по турското крайбрежие
Има ги в крайбрежните райони на Мраморно, Егейско и Средиземно море, бият аларма здравни...
21.07 | 17:30
-
Мнозинството в НС предлага промени, свързани със заплащането на медиците
Законопроектът е публикуван на сайта на Народното събрание
21.07 | 17:30
Най-четени
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00
-
В жегите: Без плаж - от 11 до 16 ч.
Не преяждайте и не пийте алкохол, не влизайте в морето след хранене, съветва лекар
21.07 | 10:15
-
Ваучерите за храна, издадени през 2025 г. в лева, ще могат да се ползват до края на тяхната валидност
Те ще бъдат конвертирани в евро на касата
21.07 | 13:00