Велообиколката на България ще пречи на нормалното движение между Добрич и Несебър 14.09 | 08:28
От 11.00 до 17.00 часа поетапно ще бъде спирано движението с цел безпрепятственото преминаване на участниците в състезанието

Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими, а настилката на основни пътни артерии като автомагистралите "Люлин", "Тракия" и "Хемус” са сухи, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура” (АПИ).
За изграждане на пътна конструкция на автомагистрала "Тракия" е въведена временна организация на движението при изхода за Стара Загора. Днес се провежда и четвъртият етап на колоездачната обиколка на България по маршрут Добрич-Несебър и от 11.00 до 17.00 часа поетапно ще бъде спирано движението с цел безпрепятственото преминаване на участниците в състезанието. СБА призовават водачите указанията на контролните органи и временната организация на движението.
За товарни автомобили са затворени са проходите Твърдица – Елена, Етрополе – Златица и Дюлински.
Опасност от падащи камъни има в Искърското и Кресненското дефиле, Проходът на републиката, Троян-Карнаре, местността Боаза на пътя София-Варна, по пътя София-Самоков и Мездра-Ботевград. Въведени са следните ограничения: забранено е преминаването на моторни превозни средства с обща маса над 10 тона през проходите Шипка, Вратник, Петрохан и по пътя Слънчев бряг – Бургас, а над 20 тона - през Айтоски проход.
Водещи
-
Деница Сачева: Бюджет 2026 ще бъде предизвикателство
Няма да подкрепим текстове, които да правят журналистиката престъпление, категорична е тя
12.10 | 18:00
-
Петима задържани в Огняново по подозрение в купуване на гласове
Частични местни избори се провеждат в Пазарджик и Хасковско
12.10 | 17:40
-
Софийската топлофикация изтегля със седмица по-рано спирането на топлата вода
Дружеството предприема действия топлоподаването да бъде спряно от 13 октомври, вместо по...
12.10 | 17:20
-
Километрично задръстване на автомагистрала "Тракия"след предната катастрофа
Няма информация за пострадали
12.10 | 17:00
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Румяна Бъчварова: Тече процес на концентрация на власт
Според нея мотивът може да изглежда като персонална санкция срещу президента, но истинският...
12.10 | 14:00
-
Радан Кънев: Управляват ни кукли, това е фасадна демокрация
Евродепутатът допълни, че българите не вярват на съда, прокуратурата и правителството, което...
12.10 | 15:00