Експерт: Концепцията на закона за веригата на доставки на храни е добра 20.03 | 17:15
Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов представи пред членовете на Българската аграрна камара и Българската агрохранителна камара проекта на Закона за веригата на доставки на земеделски продукти и храни

Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов представи пред членовете на Българската аграрна камара и Българската агрохранителна камара проекта на Закона за веригата на доставки на земеделски продукти и храни. Целта е да няма неравнопоставеност на търговията с храни, каза Илия Проданов, съпредседател на Българската аграрна камара. Той очерта изводите след срещата с министър Тахов:
"Министерството казаха, че това като закон, е кризисна мярка. Тоест да не е константен списъкът с продукти, който обхваща, а на база на момента, министерството да променя този списък и да регулира според нуждите на потребителя и на производителя."
В закона ще се включат 22 продукта, които са най-нужните хранителни продукти:
"Дали са достатъчно ще обсъдим след като го видим като текст. В момента е само на презентация. След като видим същинския текст на проектозакона ще преценим дали имаме предложения."
Ще бъдат проведени още срещи с неправителствени организации, а утре ще бъде представен и текстът на законопроекта. След това всички заинтересовани страни ще имат срок в рамките на следващата седмица да дадат конкретни предложения.
На въпрос дали бойкотите на хранителните вериги през последния месец са дали резултат, въпреки че при последните два се отчете увеличение на оборотите на магазините, Проданов коментира:
"Най-важното, което постигнаха, е да насърчат съставянето на този закон. Така че, ако този закон стане факт, благодарение на бойкотите, ще бъде прекрасно."
Водещи
-
Прокуратурата повдигна обвинение на 18-годишния младеж, блъснал петима в Слънчев бряг
Инцидентът се случи на 14 август около 14:00 часа на алея между хотелите "Олимп" и "Мелия" в...
15.08 | 18:00
-
През нощта облачността ще намалява и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°.
15.08 | 17:40
-
Доналд Тръмп е на път за Аляска
„High Stakes!!!“ написа Тръмп в Truth Social, малко преди да напусне Белия дом.
15.08 | 17:20
-
Васил Терзиев подготвя доклад за закупуване на още 20 нови камери, след като тази нощ шофьор заби автомобила си в автобус
"Тежка катастрофа от тази сутрин отне човешки живот и рани хора. Искрени съболезнования за...
15.08 | 16:59
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мартин Елвиса помага в търсенето на новия "Ерген" на България
Кастингът отдавна е отворен и вече има доста мераклии, които искат да влязат в ролята.
15.08 | 14:00
-
Шофьорът, врязъл се в автобус в София, бил глобен часове преди катастрофата
Припомняме, тежката катастрофа стана рано тази сутрин в София, на кръстовището на столичните...
15.08 | 14:30