МЗХ спря приема на заявления по мярка 121 от ПРСР 07.12 | 10:05
До 21 декември продължава приема на заявления за кандидати в сектор „Плодове и зеленчуци”

От вчера (6 декември, 2011 година) приемът на заявление по два от допустимите сектори за финансово подпомагане от текущия прием по мярка 121 "Модернизиране на земеделските стопанства” от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) е прекратен, съобщава Министерство на земеделието и храните (МЗХ).
Във връзка с всекидневно постъпващи въпроси в МЗХ по отношение на неясноти и нееднозначно тълкуване на заповедта за прием и възможност за подвеждане на потенциалните бенефициенти, министерството уточнява: Прекратява се приемът на заявления за финансово подпомагане за кандидати, одобрени за финансово подпомагане и изпълняващи проекти по мярка 112 "Създаване на стопанства на млади фермери” както и за кандидати, одобрени за финансово подпомагане и изпълняващи проекти по мярка 141 "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране”.
До 21 декември 2011 година продължава приема на заявления за кандидати в сектор "Плодове и зеленчуци”. Със заповед на Изпълнителният директор на Държавен фонд "Земеделие" (ДФЗ) ще бъде отворен нов прием за кандидати, одобрени за финансово подпомагане и изпълняващи проекти по мярка 112 "Създаване на стопанства на млади фермери” както и за кандидати, одобрени за финансово подпомагане и изпълняващи проекти по мярка 141 "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране”.
Водещи
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Обявяват над 13 000 места в детски градини и ясли в София
Те са за учебната 2025/2026 г.
23.03 | 17:20
-
Александър Симов : МЕЧ се правят на ощипани тийнейджърчета
Острието на БСП коментира безпрецедентната ситуация от НС в петък
23.03 | 17:00
-
Папа Франциск се появи публично за пръв път от 5 седмици
23.03 | 16:40
Най-четени
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Кметът на София подкрепя идеята за "червена зона"
Той смята, че трябват корекции на цените за платеното паркиране, защото отдавна не са пипани
23.03 | 13:00
-
НАП проверява и домашните майстори за укрити данъци
Приходната агенция наблюдава хиляди майстори, извършващи домашни ремонти, дали отчитат...
23.03 | 16:20
-
В МО се работи по законодателни промени за задължителна военна служба
Когато сме готови се надяваме да убедим депутатите да ни подкрепят, каза министърът на...
23.03 | 14:00