Министър Стоянов: През декември имаше стопиране на цените, сега пак тръгнаха нагоре 05.02 | 12:40
Със сигурност има спекула, дори това, че всеки се презастрахова - е някакъв вид спекула, коментира той
През декември наблюдавахме стопиране на цените. За съжаление, сега отново са тръгнали леко нагоре. Със сигурност има спекула, дори това, че всеки се презастрахова - е някакъв вид спекула. Това коментира в "Събуди се” министърът на икономиката Никола Стоянов.
"Уверен съм, че на база на по-сериозни проверки и разговори с пазарните играчи, както и с предвидомостта на цените на газа, електричеството и транспортните услуги, има доста фактори, които би трябвало да допринесат цените да тръгнат надолу”, обясни още министърът.
Дали се обсъжда таван на цените, той поясни, че "всичко е на масата”: "Лично не подкрепям такива мерки - не водят до добър резултат. Важно е да се отчете какви са проблемите на бизнеса. Но и той да види, че има сериозен контрол по отношение на нелоялни търговски практики”, добави Стоянов.
Министърът подчерта, че до две - три седмици всяко едно от ведомствата ще предприеме мерки за намаляване на цените. "Ще започнем масирани проверки и ще вземем мерки, които да подпомагат бизнеса. Надявам се до месец да има резултат”, добави той.
Относно горивата, той коментира: "Спрямо това колко пари се натрупват от изземването на свръхпечалбите на "Лукойл” и колко пари се харчат за картите за транспорт, с останалите средства ще се работи по мярка за компенсиране цените на горивата”.
Водещи
-
Явор Дачков: Добро решение на bTV, Цънцарова е партиен журналист на ПП–ДБ
След бурните реакции и подкрепа към журналиста Мария Цънцарова около евентуално нейно...
19.12 | 18:00
-
София пуска "зелен билет" за 1 лев заради мръсния въздух
Мярката влиза в сила за три дни, призовават гражданите да оставят автомобилите си
19.12 | 17:40
-
На директора на 138-о училище му прилоша в съдебната зала
Заседанието започна със закъснение
19.12 | 17:20
-
България се прощава с олимпийския шампион Боян Радев на 22 декември
Боян Радев е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална...
19.12 | 16:33
Най-четени
-
Идеален фалшификат няма – ето как да разпознаете фалшиво евро в България
От МВР подчертават, че идеален фалшификат не съществува – винаги може да бъде открит елемент,...
19.12 | 10:15
-
КНСБ готви национални протести срещу решението на НС да не приеме бюджета
От там категорично заявяват, че замразяването на заплатите е недопустимо
19.12 | 11:00
-
Руски борец получи право да се състезава за България
Малко след края на заседанието един от членовете на Управителния съвет – световният шампион...
19.12 | 11:45